6 فوریه 2021  
 ستاگیدیا  

تلفات سنگین طالبان در چند ولایت؛ ده‌ها طالب کشته و زخمی شده‌اند

تلفات سنگین طالبان در چند ولایت؛ ده‌ها طالب کشته و زخمی شده‌اند

وزارت دفاع کشور اعلام کرده است که در نتیجه چند عملیات جداگانه نیروهای ارتش در ولایات کندهار، ارزگان و بدخشان، 24 جنگ‌طالب کشته و 21 تن دیگر از آنان زخمی شده‌اند.

در اعلامیه‌ای که صبح امروز شنبه (18 دلو/6 فبروری) از سوی این وزارت منتشر شده،  آمده است که روز گذشته نیروهای ارتش بر شماری از جنگ‌جویان طالبان در ساحات «بابران» و «شیون» ولسوالی «ارغنداب» و مناطق «شاه قلندر» و «چرخ آب» ولسوالی «پنجوایی» کندهار حمله کرده‌اند. در این حمله، برعلاوه کشته شدن 10 جنگ‌جوی طالب و زخمی شدن 9 تن دیگر از آنان، مقداری از سلاح و مهمات طالبان نیز تخریب شده است.

وزارت دفاع گفته است که در یک عملیات دیگر نیروهای ارتش در ولسوالی «گیزاب» ارزگان نیز 9 تن از جنگ‌جویان گروه طالبان کشته و 4 تن دیگر زخمی شده‌اند. در این عملیات، 2 سنگر طالبان و مقداری سلاح و مهمات آنان نیز تخریب شده است.

بر بنیاد اطلاعات ارائه‌شده از سوی این وزارت، روز گذشته گروهی از جنگ‌جویان طالبان در ساحه «پایان شهر» ولسوالی «بهارک» بدخشان به پاسگاه‌های نیروهای ارتش حمله کرده‌اند. در این حمله که از سوی این نیروها عقب زده شده است، 5 جنگ‌جوی طالب کشته و 8 تن دیگر زخمی شده‌اند.

اخیرا درگیری‌ها میان ارتش و طالبان در ولایات ناآرام کشور تشدید شده است. نهادهای امنیتی کشور گفته‌اند که طالبان در راستای کاهش خشونت‌ها، برقراری آتش‌بس و تامین صلح، هیچ اقدامی نکرده‌اند.