9 آگوست 2023  
 جعفرعلی خوارزمی  

ادامه رقابت‌های جام جهانی فوتبال زنان؛ مدافع عنوان قهرمانی حذف شد

ادامه رقابت‌های جام جهانی فوتبال زنان؛ مدافع عنوان قهرمانی حذف شد

در ادامه دیدارهای جام جهانی فوتبال زنان که به میزبانی استرالیا و نیوزیلند در حال برگزاری است، آمریکا با برخوداری از سابقه‌ی چهار دور قهرمانی، در مرحله یک‌شانزدهم از گردونه رقابت‌ها حذف شد‌.

تیم ملی فوتبال سوئد در این مرحله دست به کار بزرگی زد و تیم ملی فوتبال آمریکا، مدعی و مدافع عنوان قهرمانی را پس از تساوی صفر برابر صفر در وقت‌های قانونی، در ضربات پنالتی ۵ برابر ۴ مغلوب ساخت و به مرحله‌ی یک‌هشتم صعود کرد‌.

در دیگر بازی‌ها، اسپانیا، سویس را مغلوب کرد، جاپان در برابر نروژ به پیروزی رسید، هالند آفریقای جنوبی را شکست داد، استرالیای میزبان دانمارک را از سر راه برداشت، فرانسه بر تیم ملی مراکش پیروز شد و کلمبیا نیز از سد جامائیکا گذشت.

در این دور از رقابت‌های جام جهانی فوتبال زنان، بیشتر تیم‌هایی حذف شده‌اند که سابقه یک تا چند قهرمانی را در کارنامه دارند. این تیم‌ها آلمان با دو قهرمانی و نروژ با یک قهرمانی را شامل می‌شوند که پیش از امریکا در مرحله‌های قبلی حذف شدند.

در میان تیم‌های راه‌یافته به مرحله یک‌هشتم، فقط جاپان تجربه یک‌بار قهرمانی را دارد‌‌. در این مرحله اسپانیا با هالند، جاپان با سوئد، استرالیا با فرانسه و انگلیس با کلمبیا روبرو خواهد شد تا سرنوشت تیم‌های صعودکننده به مرحله نیمه نهایی مشخص شود.

دیدارهای این دوره از بیستم ماه جاری با بازی تیم‌های اسپانیا و هالند آغاز خواهد شد.