20 می 2023  
 ستاگیدیا  

شادترین کشور جهان کلاس شادی برگزار می‌کند

شادترین کشور جهان کلاس شادی برگزار می‌کند

 فنلاند کلاس پیشرفته شادی برگزار می‌کند تا به مردم کمک کند با «فنلاند درونی» (Inner Finn) خود ارتباط برقرار کنند.

مقام‌های گردشگری این کشور در شمال اروپا که در گزارش شادی جهانی عنوان «شادترین کشور جهان» را برای پنجمین سال متوالی از آن خود کرده است، خلوتگاهی ویژه راه‌اندازی کرده تا به مردم کمک کند دوباره با شادی ارتباط برقرار کنند.

شرکت‌کنندگان در این برنامه به منطقه لیکلند فنلاند سفر، و آنجا در استراحتگاه کورو با امکانات کامل، اقامت می‌کنند.

میهمانان در زمان اقامتشان مهارت‌های طبیعت را می‌آموزند، در جنگل و دریاچه ورزش می‌کنند، از «صدا و موسیقی آرامش‌بخش» لذت می‌برند، غذای «مخصوص جسم و جان»  می‌خورند و شیوه فنلاندی زندگی را از طریق «متخصصانی که مربی خصوصی‌ آنان می‌شوند» تجربه می‌کنند.

«ویزیت فنلاند (Visit Finland) برنامه‌های کاربردی را برای «کلاس پیشرفته شادی» ویژه‌ باز کرده است که در آن ۱۰ شرکت‌کننده خوش‌شانس برای سفر به کورو ریزورت واقع در لیکلند فنلاند انتخاب می‌شوند تا با راهنمایی مربی شخصی، روش یافتن شادی درونشان را بیاموزند.»

علاقه‌مندید؟ این دوره چهارروزه در مرحله اولیه فقط برای ۱۰ فرد خوش‌شانس از طریق یک فرایند درخواست دو مرحله‌ای در دسترس است، اما طرح‌‌هایی در دست است که اواخر سال این کلاس پیشرفته به صورت مجازی برگزار شود.

کلاس پیشرفته شادی هزینه سفر و اقامت را می‌پردازد و شرکت‌کنندگان در اتاق‌های خصوصی اقامت خواهند داشت.

به گفته ویزیت فنلاند، متقاضیان آرمانی «افرادی برونگرا خواهند بود که به رفاه فراگیر و طبیعت فنلاند علاقه‌مند باشند.»

«لزومی ندارد اهل خودیاری باشید یا مهارت‌های بقا در طبیعت فنلاند را بدانید. تنها چیزی که از شما می‌خواهیم، ذهن باز است.»

متقاضیان علاقه‌مند باید فرم درخواست پر کنند و در چالش رسانه اجتماعی تولید محتوا، «به ما نشان دهند که چه چیزهایی باعث می‌شود فکر کنند احتمالا در باطن فنلاندی‌اید و بگویند چرا می‌خواهند به کلاس پیشرفته شادی بپیوندند.»

هلی جیمنز، مدیر ارشد «بیزینس فینلند»، گفت هدف از این کلاس پیشرفته، کمک به مردم برای تحت کنترل درآوردن شادی است.

او می‌گوید: «پرسشی که اغلب از ما می‌پرسند، این است که چطور اینقدر شادید؟»

«به نظر ما شادی فنلاندی برآمده از رابطه نزدیک با طبیعت و سبک زندگی بی‌تکلف ما است: این نه یک وضعیت عرفانی، بلکه مهارتی است که می‌توان آن را آموخت و با دیگران شریک شد.»

«می‌خواهیم به مردم کمک کنیم این وضعیت ذهنی فنلاندی را درک کنند. ما بهترین مربیان، از هیجان‌انگیزترین استراحتگاه‌های فنلاند، و زمانی در اوایل تابستان در دل طبیعت زیبای فنلاند، برای کلاس پیشرفته‌مان انتخاب کرده‌ایم.»

درخواست‌های حضور در کلاس پیشرفته شادی اکنون پذیرفته می‌شود و [مهلت درخواست] دوم آوریل بسته به پایان می‌رسد.

براساس «گزارش شادی جهانی» که «شبکه راه‌حل‌های توسعه پایدار سازمان ملل متحد» با استفاده از داده‌های نظرسنجی جهانی گالوپ، هر بهار آن را تهیه می‌کند، چنین پنداشته می‌شود که میزان پایین جرم و جنایت، وفور زیبایی‌های طبیعی، تاکید بر جامعه و همکاری، مراقبت‌های بهداشتی همگانی، و شمار اندک فقرا، در شادی مردمان فنلاند نقش دارند.

منبع: ایندیپندینت فارسی