4 جولای 2023  
 فریبا هاشمی  

در دو رویداد جاده‌ای در بامیان، شماری کشته و زخمی شدند

در دو رویداد جاده‌ای در بامیان، شماری کشته و زخمی شدند

فرماندهی امنیه بامیان تایید کرده که روز گذشته در دو رویداد جاده‌ای جداگانه در ولسوالی‌های یکه‌ولنگ شماره 2 و شیبر این ولایت، یک تن جان باخته و دو تن دیگر زخمی شده‌اند.

براساس خبرنامه‌ای که دیروز (دوشنبه، 12 سرطان) از سوی این فرماندهی منتشر شده، در رویداد نخست که در منطقه «دره چاشت» ولسوالی یکه‌ولنگ شماره 2 رخ داده، یک تن در پی انحراف موتورسایکل از جاده، کشته شده است.

خبرنامه افزوده که در رویدادی دیگر، در نتیجه تصادف دو موتر نوع سراچه و کرولا در ساحه «کالو» از مربوطات ولسوالی شیبر این ولایت، دو تن زخمی شده اند. وضعیت صحی زخمیان که یک زن و مرد را شامل می‌شوند و در شفاخانه ولایتی مرکز بامیان تحت درمان قرار دارند، وخیم گزارش شده است.

بامیان پس از آغاز فصل گرما و سفر انبوه گردشگران به این ولایت، شاهد افزایش رویدادهای جاده‌ای بوده است. تنها از پنج‌شنبه هفته گذشته تا کنون، هفت رویداد جاده‌ای در مناطق مختلف بامیان به‌وقوع پیوسته‌ است.

عدم رعایت قواعد و قوانین ترافیکی، سرعت غیرمجاز، ناآشنایی رانندگان با جاده‌های بامیان و در مواردی هم غیرمعیاری بودن این جاده‌ها، از عوامل اصلی این رویدادها به‌شمار می‌روند.