3 فوریه 2021  
 عبدالله نصرت  

وزارت دفاع: ده‌ها طالب در چندین ولایت کشته و زخمی شده‌اند

وزارت دفاع: ده‌ها طالب در چندین ولایت کشته و زخمی شده‌اند

وزارت دفاع کشور اعلام کرده است که در جریان چند عملیات نیروهای ارتش  در ولایات کندهار، هلمند و زابل،16 جنگ‌جوی طالب کشته و 3 تن دیگر زخمی شده‌اند. به گفته این وزارت، در این عملیات‌ها 24 حلقه ماین جاسازی‌شده از سوی این جنگ‌جویان در این ولایات نیز کشف و خنثی شده است.

در خبرنامه‌ای که امروز چهارشنبه (15 دلو/3 فبروری) از سوی وزارت دفاع انتشار یافته، آمده است که روز گذشته نیروهای ارتش ملی با پشتیبانی قوای هوایی، بر گروهی از جنگ‌جویان طالبان در مربوطات ولسوالی‌های «خاک‌ریز» و «ارغنداب» کندهار حمله کرده‌اند که در نتیجه آن، 6 جنگ‌جوی طالب به شمول سه تک‌تیر‌انداز این گروه کشته شده‌اند.  خبرنامه تایید کرده که در این حمله 10 حلقه ماین کارگذاری‌شده توسط طالبان در این ولسوالی‌ها نیز کشف و خنثی شده است.

در خبرنامه افزوده شده است که در یک عملیات دیگر نیروهای ارتش در ولایت هلمند نیز 8 جنگ‌جوی طالب شده است. گفته شده که یک فرمانده مشهود طالبان به‌نام یاسین نیز در جمع کشته‌شدگان است.

 وزارت دفاع از کشته شدن 5 جنگ‌جوی طالب و زخمی شدن 3 تن دیگر از آنان در ولسوالی «شهر صفا» در ولایت زابل نیز خبرداده است. نیروهای ارتش، درگیری با این این جنگ‌جویان، 14 حلقه ماین جاسازی‌شده از سوی آنان در این ولسوالی را کشف و خنثی کرده‌اند.