24 ژانویه 2021  
 محمدامان احمدی  

حمله هوایی ارتش بر طالبان؛ ده‌ها طالب در کندهار و فراه کشته شدند

حمله هوایی ارتش بر طالبان؛ ده‌ها طالب در کندهار  و فراه کشته شدند

وزارت دفاع افغانستان گفته است که در شبانه ‌روز گذشته 38 تن از تروریستان طالب در کندهار و 8 تن دیگر از آنان در ولایات فراه در دو حمله هوایی نیروهای ارتش کشته‌ شده‌اند. در این حمله‌ها مقداری سلاح و مهمات طالبان نیز تخریب شده است.

در خبرنامه‌ای که صبح امروز یک‌شنبه (5دلو) از سوی وزارت دفاع انتشار یافته، گفته شده است که روز گذشته تروریستان طالب که در ساحات مختلف ولسوالی ارغنداب کندهار گردهم آمده و قصد حمله بر مواضع نیروهای ارتش را داشتند، هدف حمله هوایی این نیروها قرار گرفتند.

در خبرنامه آمده است که در این حمله، 13 میل سلاح مختلف به دست نیروهای ارتش افتاده و 5 مخفیگاه، 2 موضع و مقداری سلاح و مهمات تروریستان توسط این نیروها تخریب شده است. خبرنامه، خنثی‌سازی 17 حلقه ماین جاسازی‌شده از سوی گروه طالبان برای هدف قرار دادن افراد ملکی و نیروهای امنیتی در ولسوالی ارغنداب کندهار  را نیز تایید کرده است.

بر بنیاد گفته‌های وزارت دفاع در یک حمله هوایی دیگر نیروهای ارتش بر شورشیان وابسته به طالبان که می‌خواستند روز گذشته بر نیروهای امنیتی در ولسوالی بالابلوک فراه حمله کنند، 8 تن از آنان کشته و 5 نفر دیگر زخمی شده‌اند.

درگیری‌ها میان طالبان و نیروهای امنیتی افغانستان در چند هفته گذشته در شماری از ولایات کشور شدت گرفته است. این درحالی است که طی روزهای اخیر مقام‌های دولتی شماری از کشورها و نهادهای ملی و بین‌المللی مدافع حقوق بشر در کنار چهره‌های سیاسی افغانستان، خواستار برقراری آتش‌بس میان نیروهای امنیتی این کشور و طالبان شده‌اند.