14 ژوئن 2023  
 ستاگیدیا  

شماری از عالمان دینی و نمایندگان مردمی از کارکردهای «والی بامیان» تقدیر کردند

شماری از عالمان دینی و نمایندگان مردمی از کارکردهای «والی بامیان» تقدیر کردند

دفتر مطبوعاتی والی بامیان اعلام کرده که جمعی از علما، طلاب و بزرگان قومی ولایت‌های بامیان، هلمند، غزنی، ارزگان و دایکندی، از دست‌آوردها و کارکردهای عبدالله سرحدی تقدیر کرده‌اند.

این دفتر بعدازظهر امروز، 24 جوزا با انتشار خبرنامه‌ای گفته است که قاسم هلمندی، رئیس دفتر مرکزی آیت‌الله واعظ‌‌زاده بهسودی، قربان‌علی ارزگانی، والی پیشین ولایت دایکندی، حیات‌الله روستا زاده، رئیس پیشین امنیت ملی بامیان و شماری از علمای دینی از جمله افرادی اند که به طور جداگانه با عبدالله سرحدی والی بامیان دیدار و با اهدای چپن، لوح تقدیر و کتاب از او تقدیر کرده‌اند.

به نقل از خبرنامه، این علما و نمایندگان مردمی، پیرامون اوضاع عمومی، اجتماعی و امنیتی مناطق مرکزی کشور با عبدالله سرحدی کفتگو کرده‌اند.

دفتر مطبوعاتی اداره ولایت بامیان

طبق خبرنامه، ناصر اخلاقی، رئیس دفتر آیت‌الله محقق کابلی در بامیان گفته است: «شخص والی بامیان توجه ویژه‌ای به تامین امنیت و چالش‌های مردم داشته است و برای حل مشکلات مردم شخصا به ولسوالی‌ها سفر می‌کند و مشکلات مردم را از نزدیک شنیده و حل می‌نماید. مردم بامیان کمتر والی‌ای را  با این ویژگی ها تجربه کرده‌اند.»

از سوی دیگر، سید نصرالله واعظی، رئیس شورای علمای شیعه مرکز بامیان می‌گوید که برقراری امنیت در سرتاسر ولایت بامیان نتیجه تلاش‌های شبانه روزی والی بامیان می‌باشد.

عبدالله سرحدی، چند ماه پس از سقوط نظام پیشین افغانستان، از سوی مقامات حاکم به عنوان والی بامیان تعیین گردید. او پیش ازسال 2001 که امریکا وارد افغانستان شد، در برخی از پست‌های نظامی در بامیان کار کرده است.