11 می 2020  
 ستاگیدیا  

شمار افراد مبتلا به کرونا در بامیان به 34 تن رسید

شمار افراد مبتلا به کرونا در بامیان به 34 تن رسید

عبدالله نصرت

مسئولان در اداره صحت عامه بامیان تایید کردند که 5 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را در ولسوالی سیغان این ولایت ثبت کرده‌اند. با ثبت این موارد، شمار افراد مبتلا به این ویروس در بامیان به 34 تن رسیده است. از میان این افراد، 9 تن بهبود یافته و 1 نفر دیگر جان باخته است.
سیدعلی‌آقا ایوب ناصری، رئیس اداره صحت عامه بامیان، پیش از چاشت امروز در یک نشست خبری گفت: «12 تن از افراد مبتلا به کرونا در بامیان از مرکز و 22 نفر دیگر از ولسوالی سیغان این ولایت هستند.»
آقای ناصری افزود که از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این ولایت تا کنون، از 359 فرد دارای علائم ابتلا به کرونا که 223 مرد و 136 زن را شامل می‌شوند آزمایش خون گرفته‌ شده است. به گفته او، تا هنوز نتیجه آزمایش خون 35 تن از این افراد مشخص نگردیده است.
بامیان در روزهای اخیر شاهد افزایش فزاینده آمار ابتلا به کرونا بوده است. تا کنون بیشترین موارد مثبت ابتلا به این ویروس در ولسوالی سیغان این ولایت به ثبت رسیده است.
براساس گفته‌های مسئولان در اداره صحت عامه بامیان، ویروس کرونا پس از آن در ولسوالی سیغان این ولایت شیوع یافت که مردم در تشییع جنازه یک فرد کهنسال که بعدها مشخص شد در نتیجه ابتلا به این ویروس از بین رفته است، اشتراک کردند.
رئیس این اداره می‌گوید که ممکن است که شمار افراد مبتلا به کرونا در این ولسوالی، به مراتب بیشتر افرادی باشد که نتیجه آزمایش خون آنان مثبت تشخیص شده است: «کارمندان ما تلاش کردند تا از نزدیکان افراد مبتلا به کرونا در این ولسوالی نیز آزمایش خون بگیرند، اما با برخورد بد آن‌ها مواجه شده و از انجام این کار منصرف شدند.»
رئیس اداره صحت عامه بامیان، همچنان از انتقال مسئولیت ارائه خدمات بهداشتی در شفاخانه بیست بستر مراقبت از بیماران مبتلا به کرونا، به بخش صحی بنیاد آقاخان در این ولایت خبر داد.
این درحالی است که قرار بود مرکزی برای تشخیص ابتلای افراد به ویروس کرونا و مراقبت از بیماران مبتلا به این ویروس از سوی بنیاد انکشافی آقاخان در بامیان ایجاد گردد. تا کنون مشخص نیست که این مرکز چه زمانی ساخته خواهد شد، اما اداره صحت عامه بامیان به نقل از مسئولان بنیاد آقاخان گفته‌اند که ممکن است ایجاد این مرکز به دلیل کمیاب بودن تجهیزات آن، پنج هفته دیگر زمان ببرد.

پست مدرنیزم (2)
پست مدرنیزم (2)
9 جولای 2024