29 آوریل 2020  
 ستاگیدیا  

مقام‌های محلی: مرکز مراقبت از بیماران کرونایی در بامیان تجهیز می‌شود

مقام‌های محلی: مرکز مراقبت از بیماران کرونایی در بامیان تجهیز می‌شود

عبدالله نصرت
مقام‌های محلی در بامیان می‌گویند که بخشی از تجهیزات مورد نیاز مرکز مراقبت از بیماران مبتلا به ویروس کرونا در این ولایت، به‌تازگی تامین شده است. هزینه خرید این وسایل و تجهیزات که 5.6 میلیون افغانی می‌شود، از 31 میلیون افغانی اختصاص یافته به مبارزه با ویروس کرونا در بامیان پرداخت شده است.
محمدآصف مبلغ، مشاور ارشد والی بامیان به خبرنگاران گفت: «مقداری تجهیزات طبی، وسایل محافظتی، مواد شوینده و ضدعفونی‌کننده، بالون‌های اکسیجن و دارو، امروز به مرکز مراقبت از افراد مبتلا به کرونا در بامیان تحویل داده شده است.»
آقای مبلغ افزود که بخش دیگری از تجهیزات و امکانات مورد نیاز برای پیشبرد بهتر فعالیت‌های این مرکز، در آینده خریداری خواهد شد.
ویروس کرونا از قریب به دو ماه بدینسو در بامیان شیوع یافته و تا کنون ده‌ها مورد مشکوک ابتلا به این ویروس در این ولایت به ثبت رسیده است. از این میان، نتیجه 9 مورد مثبت تشخیص شده است. بر بنیاد آمار ارائه شده از سوی اداره صحت عامه بامیان، 6 تن از افراد مبتلا به کرونا در این ولایت تا کنون بهبود یافته و از مرکز مراقبت بیماران کرونایی مرخص شده‌اند.
اداره محلی بامیان کمیته‌ای متشکل از چندین نهاد را تشکیل داده است تا اقدامات لازم برای جلوگیری از گسترش شیوع کرونا در این ولایت، اقدامات لازم را انجام دهد. این کمیته، از سه هفته بدینسو، بر گشت‌وگذار در بامیان محدودیت وضع کرده است.
با این حال، شهروندان بامیان از حکومت می‌خواهند تا هرچه زودتر مرکز تشخیص ابتلا به ویروس کرونا در این ولایت را ایجاد کند. پیشتر نیز شماری از اعضای جنبش روشنایی و شهروندان این ولایت، خواستار ایجاد چنین مرکزی شده بودند. این خواست درحالی مطرح می‌گردد که چندی پیش، رئیس صحت عامه بامیان تایید کرده بود که تشخیص نتیجه آزمایش خون افراد مشکوک به ابتلا به کرونا در این ولایت زمان زیادی را در بر می‌گیرد.

پست مدرنیزم (2)
پست مدرنیزم (2)
9 جولای 2024