3 سپتامبر 2023  
 ستاگیدیا  

تیراندازی در بامیان پنج زخمی برجا گذاشت

تیراندازی در بامیان پنج زخمی برجا گذاشت

فرماندهی امنیه بامیان تایید کرده است که حوالی ساعت 3 بعدازظهر روز گذشته، در پی درگیری میان دو خانواده در قریه «ده‌حاجی» در منطقه «غندک» از مربوطات ولسوالی «شیبر» این ولایت، پنج‌تن زخمی شده‌اند.

خوانی رسا، سخن‌گوی این فرماندهی به ستاگیدیا گفت که در این رویداد، فردی از میان طرف‌های درگیر، به‌سمت جانب مقابل تیراندازی کرده است. آقای رسا افزود که زخمی‌ها برای درمان به شفاخانه منتقل شده و وضعیت صحی‌شان خوب است.

او اضافه کرد که پنج تن در پیوند به این رویداد بازداشت شده و بازجویی از آنان جریان دارد. به گفته او، از نزد این افراد، یک میل سلاح نیز به‌دست آمده است.

صبح امروز خبرهایی مبنی بر «تیراندازی نیروهای فرماندهی امنیه بامیان بر مردم ملکی در جریان تلاش برای تجاوز جنسی بر یک زن آموزگار در ولسوالی شیبر این ولایت»، به‌صورت گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی انتشار یافت. نهادهای امنیتی اما در این مورد اظهار نظری نکردند.

با این وجود، سخن‌گوی این فرماندهی ضمن رد و شایعه‌خواندن این خبر، می‌گوید که درگیری صورت‌گرفته ناشی از «خصومت‌های شخصی» بوده است.

«غندک» از مناطق نسبتا ناامن بامیان در بیست سال گذشته بوده است. حضور افراد مسلح در این منطقه در زمان نظام پیشین نیز عامل اصلی ناامنی‌ها در این بخش از این‌ولایت به‌شمار می‌رفت.