28 آگوست 2023  
 فریبا هاشمی  

والی بامیان به خانواده 800 یتیم و معلول مواد غذایی توزیع کرد

والی بامیان به خانواده 800 یتیم و معلول مواد غذایی توزیع کرد

دفتر مطبوعاتی والی بامیان گفته است که خانواده‌های 800 تن از یتیمان و افراد معلول در این ولایت، کمک غذایی دریافت کرده‌اند.

بربنیاد خبرنامه‌ای که روز گذشته (یک‌شنبه، 5 سنبله) از سوی این دفتر انتشار یافته، هزینه‌های این کمک غذایی که شامل یک بوری آرد 50 کیلویی «درجه‌یک» برای هرخانواده می‌شود، از سوی والی بامیان تامین شده است.

در خبرنامه تاکید شده که والی بامیان تلاش می‌کند تا روند کمک‌رسانی به خانواده‌های شهدا و معلولان و نیز یتیمان، به عنوان آسیب‌پذیرترین گروه‌های اجتماعی تقویت گردیده و دست‌گیری از آنان ادامه یابد.

هم‌زمان با بروز بحران کمبود بودجه در روند کمک‌های بشردوستانه نهادهای بین‌المللی در افغانستان، این انتظار در میان شهروندان کشور به‌وجود آمده که حکومت سرپرست، تاجران ملی، نهادهای‌ خیریه داخلی و دفاتر مراجع تقلید در این زمینه دست‌به‌کار شده و از سرعت گسترش قحطی در کشور بکاهند.

به دنبال طرح این درخواست از سوی شهروندان، هفته گذشته بنیاد خیریه آیت‌الله فیاض، یکی از مراجع تقلید مطرح شیعیان نیز اعلام کرد که تا پایان سال جاری خورشیدی به 101 کودک یتیم در مرکز بامیان، ماهانه 2500 افغانی کمک نقدی می‌کند.