2 فوریه 2021  
 ستاگیدیا  

تشدید حملات ارتش بر طالبان؛ ده‌ها طالب در چند ولایت کشته و زخمی شده‌اند

تشدید حملات ارتش بر طالبان؛ ده‌ها طالب در چند ولایت کشته و زخمی شده‌اند

وزارت دفاع اعلام کرده است که در نتیجه حملات نیروهای ارتش بر طالبان در ولایات کندز، کندهار و بلخ در 24 ساعت گذشته، 52 جنگ‌جوی این گروه کشته و 29 تن دیگر زخمی شده‌اند.

در خبرنامه‌ای که صبح امروز سه‌شنبه (14 دلو) صبح امروز از سوی این وزارت نشر شده، آمده است که روز گذشته گروهی از طالبان که در ولسوالی‌های «ارغنداب» و «دند» کندهار در حال سازمان‌دهی حمله بر مواضع نیروهای ارتش بودند، از سوی این نیروها هدف قرار گرفته‌اند. خبرنامه افزوده که در این حمله که با پشتیبانی قوای هوایی همراه بود، 25 جنگ‌جوی طالب کشته و 6 تن دیگر زخم برداشته‌اند.

وزارت دفاع گفته که در یک عملیات دیگر نیروهای ارتش در منطقه «بخمل‌کوچه‌» در ولسوالی «امام صاحب» کندز، محل تجمع طالبان مورد حملات هوایی قرار گرفته است. این وزارت، تخریب 3 سنگر و مقدار زیادی سلاح و مهمات طالبان در این حمله را تایید کرده است.

بر اساس خبرنامه وزارت دفاع، روز گذشته جنگ‌جویان طالبان در روستاهای «خان‌آباد»، «تیمورک» و «مس‌گران» ولسوالی «چهاربولک» بلخ نیز بر پاسگاه‌های نیروهای ارتش حمله کرده‌اند. در خبرنامه گفته شده که در این درگیری، 15 جنگ‌جنگوی طالب کشته، 20 تن زخمی و 2 نفر دیگر از آنان بازداشت شده‌اند.

درگیری‌ها میان نیروهای ارتش و جنگ‌جویان طالب درحالی در چندین ولایت تشدید شده است که به گفته اعضای هیات‌ گفتگوکننده دولت افغانستان، دور دوم گفتگوهای صلح در دوحه با رکود مواجه شده است. بر بنیاد اظهارات آنان، اعضای هیات گفتگوکننده طالبان چند هفته است که آماده برگزاری نشست رسمی نشده و با ترک میز گفتگو، در کشورهای ایران و روسیه به‌سر می‌برند.