24 ژوئن 2023  
 فریبا هاشمی  

بیش از 10هزار جریب زمین غصب شده در مرکز بامیان شناسایی شده است

بیش از 10هزار جریب زمین غصب شده در مرکز بامیان شناسایی شده است

اداره محلی بامیان اعلام کرده که بیش از 10هزار جریب زمین غصب شده را در مرکز این ولایت تثبیت کرده است.

دفتر مطبوعاتی والی بامیان می‌گوید که نشست کمیسیون جلوگیری از غضب زمین‌های دولتی به روز چهارشنبه، 31 جوزا برگزار شده و این کمیسیون توانسته است که 2هزار جریب زمین دوباره تحت تملک دولت درآورد.

طبق خبرنامه این دفتر، این زمین‌ها در مناطق دره فولادی، «پخته بلاغ» شهیدان، جگره خیل، جر خشکک، دانشگاه، قل روباه، دکانی، دره اژدر و ملاغلام مرکز بامیان ثبیت شده‌اند.

در خبرنامه آمده است که نزدیک به 11هزار و یک‌صد جریب زمین دیگر در دره فولادی و شهیدان مرکز بامیان تحت بررسی هیئت تخنیکی کمیسیون قرار دارد.

در خبرنامه هم‌چنان گفته شده که «پس از بررسی‌های انجام‌شده از سوی هیئت تخنيکی کمیسیون غصب زمین‌های دولتی در شهرک‌های اتفاق، نوین و گلستان، اراضی این مناطق نیز به عنوان زمین‌های دولتی تثبیت شده است که هیچ کسی اجازه فعالیت در آن را نخواهد داشت.»

عبدالله سرحدی والی بامیان از «شهرک‌ نوین» در شرق شهر بامیان دیدار کرده و گفته است که جلو هر نوع تصرف و یا ساخت وسازها بر زمین‌های دولتی باید گرفته شود و «با متخلفین نیز طبق قانون برخورد سریع وجدی» صورت بگیرد.

ریاست‌های زراعت، اطلاعات و فرهنگ، شهرسازی، شهرداری، عدلیه و حج و اوقاف از اعضای کمیسیون جلوگیری از زمین های غصب شده  در ولایت بامیان هستند.

پست مدرنیزم (2)
پست مدرنیزم (2)
9 جولای 2024