17 آوریل 2023  
 ستاگیدیا  

«حکومت سرپرست» خواستار به‌رسمیت‌شناخته‌شدن از سوی روسیه شد

«حکومت سرپرست» خواستار به‌رسمیت‌شناخته‌شدن از سوی روسیه شد

معاون سیاسی ریاست‌الوزرای «حکومت سرپرست» از روسیه خواسته است که به «مناسبات سفارتی» اکتفا نکرده و همراه با «کشورهای دوست خود»، ساختار سیاسی کنونی افغانستان را به‌رسمیت بشناسد.

به نقل از آژانس باختر، مولوی عبدالکبیر، این سخن را امروز (دوشنبه، 28 حمل) در دیدار با هیاتی به نمایندگی از مسلمانان روسیه به ریاست مسئول بین‌المللی مساجد آن کشور، در کابل مطرح کرده است.

آقای کبیر در این نشست گفته است که توقع می‌رود آمدن چنین هیاتی به افغانستان، سبب توسعه مناسبات تجاری با روسیه شده و تصویر خوبی از این کشور به روسیه و جهان منتقل شود. او از این هیات خواسته تا به روسیه اطمینان دهد که از خاک افغانستان بر علیه هیچ‌کسی استفاده نخواهد شد.

در این دیدار، گادجيوف محمد حاجي امروويچ، معاون فرهنگ اسلامی بین‌المللی و محمد بشير مکميدوويچ، امام عمومی انستتیوت اسلامی و معاون کلتور اسلامی بین‌المللی روسیه حضور داشته‌اند.

پس از سقوط نظام پیشین، روسیه از نخستین کشورهایی بود که سفارت خود در افغانستان را بازگشایی کرد. برعلاوه، این کشور از زمان آغاز مذاکرات صلح تا کنون، میزبان چندین نشست در خصوص مسائل مربوط به افغانستان بوده است.