9 مارس 2024  
 ستاگیدیا  

ذکیه خدادادی طلایی شد و به المپیک پاریس راه یافت

ذکیه خدادادی طلایی شد و به المپیک پاریس راه یافت

ذکیه خدادادی ورزش کار پاراتکواندوی افغانستانی، با شکست دادن قهرمان اروپا، مدال طلا را به گردن آویخت و سهمیه پارالمپیک پاریس را کسب کرد.

بانو خدادادی که هم اکنون در فرانسه زندگی می کند، زیر پرچم تیم مهاجرین در رقابت های اروپایی راه یابی به المپیک پاریس اشتراک کرده بود. او در بازی نهایی با حریف روسی اش کاراول شولبانا که قهرمانی اروپا را در کارنامه دارد، روبرو شد و در نهایت با نتیجه 16بر 14 او را از پیش رو برداشت و با اقتدار بر جایگاه قهرمانی ایستاد.

مسابقات کسب سهمیه المپیک، روز هشتم مارچ که برابر با روز جهانی همبستگی زنان نیز می باشد، با اشتراک پاراتکواندوکاران کشورهای اروپایی در شهر صوفیه بلغارستان برگزار شده بود.

بانو خدادادی پس از این پیروزی، با نشر خبرنامه ای در صفحه فیسبوکش نوشت: “در هشتم مارچ، این مدال زیبا را به تمام زنان و دختران کشورم افغانستان که از کوچکترین حقوق خود محروم هستند، تقدیم می کنم. من این جا هستم تا بجنگم.”

ذکیه خدادادی در کنار سایر افتخارات بزرگی که تا هنوز به دست آورده است، مدال برنز مسابقات جایزه بزرگ مکسیکو و مدال طلای قهرمانی پارالمپیک اروپا را در کارنامه درخشان خود دارد.