17 دسامبر 2023  
 ستاگیدیا  

قیس خادمی برای کمربند قهرمانی جهان به رینگ می‌رود

قیس خادمی برای کمربند قهرمانی جهان به رینگ می‌رود

قیس خادمی؛ مشت‌زن قهار افغانستانی که چندی قبل با ضربه فنی حریفی از کشور تانزانیا را شکست داده و از کمربند قهرمانی اروپا IBO دفاع کرده بود، این بار پا را فراتر گذاشته و در نظر دارد برای به‌دست آوردن کمربند قهرمانی جهان وارد رقابت شود. به گزارش سازمان بین‌المللی مشت‌زنی (IBO)، این ورزش‌کار حرفه‌ای افغانستان، قرار است به تاریخ 27 جنوری سال 2024 میلادی، در سالن یورک‌هال شهر لندن، در برابر جکسون چاروک از آفریقای جنوبی مبارزه کند. این رقابت در وزن 52.2 کیلوگرام و بر سر کمربند بدون متصدی سازمان بین‌المللی مشت‌زنی، برگزار می‌گردد و برنده مسابقه این کمربند را تصاحب خواهد کرد.
خادمی که در مبارزه پیش رو در یک وزن پایین‌تر رقابت خواهد کرد، در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفته است که در جهت به‌دست آوردن این کمربند تلاش نهایی‌اش را به خرچ خواهد داد، تا بتواند برای مردم افغانستان خوش‌حالی بیافریند.
قیس خادمی با رکورد ده پیروزی، دو مساوی و یک شکست رو در روی حریفی قرار می‌گیرد که رکورد 23 پیروزی، دو شکست و دو مساوی در کارنامه‌اش داشته و در رده چهاردهم برترین مشت زنان جهان قرار دارد.
قیس خادمی در صورتی که این مسابقه را با پیروزی به پایان برساند، تبدیل به نخستین ورزش‌کار افغانستانی خواهد شد که موفق به تصاحب کمربند قهرمانی جهان در رشته بوکس (مشت‌زنی) می‌گردد.