11 ژانویه 2024  
 ستاگیدیا  

شمار تلفات انفجار در غرب کابل، 2 کشته و 12 زخمی اعلام شد

شمار تلفات انفجار در غرب کابل، 2 کشته و 12 زخمی اعلام شد

فرماندهی پلیس حکومت سرپرست برای کابل اعلام کرده است که در انفجار بعدازظهر امروز در دشت برچی غرب کابل، 2 تن کشته و 12 دیگر زخمی شده‌اند.

خالد زدران، سخن‌گوی این فرماندهی به تلویزیون ملی گفته که این انفجار که در مقابل مرکز تجاری «برچی سیتی سنتر» رخ داده است، ناشی از بمب دستی بوده است.

شاهدان عینی رویداد و ساکنان محل آمار متفاوت‌تری نسبت به آن‌چه از سوی تلویزیون ملی اعلام شده، ارائه کرده‌اند. آنان گفته‌اند که اجساد بیش از 10 کشته را در محل انفجار مشاهده کرده‌اند.

در ویدیوها و تصاویری که از محل وقوع رویداد در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، دیده می‌شود که شماری از افراد در حال انتقال حداقل پنج‌تن که به زمین افتاده‌اند، هستند.

در همین حال، فهرستی که در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود، نشان می‌دهد که تنها 12 زخمی به فقط یکی از شفاخانه‌های نزدیک محل انفجار منتقل شده‌اند.

تا کنون فرد یا گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است.

این دومین حمله خونین در دشت برچی است که در یک هفته‌ گذشته تا کنون رخ داده است. روز شنبه یک واسطه مسافربری نوع کاستر در ساحه «تلگراف» دشت برچی در غرب کابل، هدف حمله قرار گرفت.

فرماندهی پلیس حکومت سرپرست برای کابل، شمار تلفات این انفجار را 2 کشته و 14 زخمی اعلام کرده بود. بر پایه آمار ارائه شده از سوی هیات معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان اما، در این انفجار  که گروه تروریستی داعش مسئولیت آن را پذیرفت، دست‌کم 25 غیر نظامی هزاره، کشته یا زخمی شده‌اند.

شهرهای کابل در مرکز و مزار شریف در شمال کشور، امروز شاهد رویدادهای امنیتی دیگری هم بوده‌اند. پیش‌ازظهر امروز گزارش‌هایی مبنی وقوع یک انفجار در منطقه «خیرخانه» شهر کابل به نشر رسید. هم‌زمان از مزار شریف گزارش شد که در نتیجه انفجاری در «دروازه بلخ» از مربوطات حوزه چهارم امنیتی مرکز این شهر، پنج‌تن زخمی شده‌اند.