13 فوریه 2021  
 عنایت الله ضیا  

بازداشت هفت ماین‌گذار گروه طالبان در لغمان

بازداشت هفت ماین‌گذار گروه طالبان در لغمان

ریاست عمومی امنیت ملی کشور می‌گوید که در یک عملیات سازمان‌دهی‌شده‌ی نیروهای ویژه این ریاست، یک گروه هفت‌نفری از ماین‌‏گذاران گروه طالبان در ولایت لغمان بازداشت شده‌اند.

در خبرنامه‌ای که امروز شنبه (25 دلو/13 فبروری) از افراد بازداشت شده به‌نام‌های مرتضی، عبدالرحمان، بادام، حفیظ‌الله، عدالمجید، کفایت‌الله و محمدنبی یاد شده و گفته شده که آن‌ها مسئولیت انتقال، و کارگذاری ماین‌های مقناطیسی در این ولایت را بر عهده داشتند.

بر بنیاد خبرنامه، این گروه ماین‌گذار، می‌خواستند با کارگذاری ماین‌های مقناطیسی، نیروهای امنیتی، کارمندان دولتی و غیرنظامی در لغمان را هدف قرار دهند.

این دومین گروه ماین‌گذار وابسته به طالبان و دیگر گروه‌های مسلح مخالف دولت است که از سوی نیروهای امنیت ملی بازداشت می‌شود. پیشتر (21 دلو) نیز ریاست عمومی امنیت ملی از بازداشت یک گروه مشترک شبکه حقانی و گروه داعش خبر داده بود.

اخیرا حملات تروریستی ناشی از انفجار ماین‌های مقناطیسی در برخی از مناطق کشور به‌ویژه مراکز برخی از کلان‌شهرها افزایش قابل ملاحظه‌ای یافته است. هرچند حکومت همواره از تلاش‌ها برای جلوگیری از این حملات سخن گفته، اما انفجار ماین‌های کارگذاری‌شده از سوی اعضای گروه‌های تروریستی، هنوز هم از غیرنظامی و منسوبان امنیتی در کشور قربانی می‌گیرد.