21 آوریل 2024  
 ستاگیدیا  

داعش مسئولیت حمله بر غرب کابل را بر عهده گرفت

داعش مسئولیت حمله بر غرب کابل را بر عهده گرفت

گروه داعش با نشر اعلامیه‌ای گفته است که انفجار دیروز در موتر مسافربری در غرب کابل کار آنان بوده است. در اعلامیه شاخه خراسان گروه داعش، “شیعیان” هدف حمله عنوان شده است.

خالد زدران، سخن‌گوی پولیس کابل نیز گفته است که حمله شام شنبه در ساحه کوته سنگی، در اثر انفجار ماین مقناطیسی جاگذاری شده در یک واسطه مسافربری بوده است و بر اساس معلومات ابتدایی بدست‌آمده از رویداد، راننده این واسطه کشته شده و سه نفر از افراد ملکی نیز زخم برداشته‌اند.

در نزدیک به سه سال اخیر، مسئولیت تقریبا تمامی حملات تروریستی در نقاط مختلف افغانستان به خصوص ساحات هزاره‌نشین را گروه تروریستی داعش به عهده گرفته است.

با آنکه چندین بود، رویدادهای امنیتی در کابل کاهش یافته بود، اما حمله دیروز بار دیگر، موجی از نگرانی در مورد از سرگیری و افزایش حملات تروریستی در افغانستان و به خصوص در مناطق هزاره‌نشین که همواره اهداف گروه‌های تروریستی بوده‌اند، به راه افتاده است.

آگاهان، فعالین حقوق بشری و جامعه مدنی و نیز برخی از سیاست‌مداران، برین باورند که “نسل‌کشی هزاره‌ها” تحت عناوین مختلف در افغانستان جریان دارد و گروه‌های افراطی در پی حذف و نابودی هزاره‌ها در افغانستان هستند.