2 فوریه 2021  
 ستاگیدیا  

کشورهای عضو ناتو: به حمایت از روند صلح افغانستان متعهد هستیم

کشورهای عضو ناتو: به حمایت از روند صلح افغانستان متعهد هستیم

هیات گفتگوکننده دولت افغانستان با طالبان اعلام کرده است که روز گذشته در یک کنفرانس ویدیویی با سفیران کشورهای عضو ناتو در مورد روند گفتگوهای صلح، بحث و تبادل نظر کرده‌ است. کاهش خشونت‌ها در افغانستان و برقراری آتش‌بس از موضوعات محوری این کنفرانس بوده است.

در خبرنامه‌ای که در برگه تویتر هیات گفتگوکننده دولت افغانستان به نشر رسیده، آمده است که ستیفانو پونتیکو رو، نماینده ملکی ناتو در افغانستان در این کنفرانس گفته که ناتو متعهد به حمایت از روند صلح افغانستان است.

در خبرنامه افزوده شده که اعضای این هیات «در زمینه همکاری‌های ناتو در حمایت از حقوق بشر، حقوق زنان و اقلیت‌ها و ضرورت به اعلان آتش‌بس دوام‌دار» با سفیران کشورهای عضو ناتو صحبت کرده‌اند. بر بنیاد خبرنامه، اعضای هیات گفتگوکننده دولت افغانستان از کندی پیشرفت گفتگوهای صلح در قطر نیز خبر داده و گفته‌اند که به درخواست مردم افغانستان، نیاز است تا آتش‌بس در این کشور برقرار گردد.

کشورهای عضو ناتو درحالی از روند صلح افغانستان اعلام حمایت کرده‌اند که به گفته اعضای هیات گفتگوکننده دولت افغانستان، طالبان از چند هفته بدینسو آماده برگزاری نشست رسمی نشده و این گفتگوها به رکود مواجه شده است.