27 ژوئن 2021  
 نظیفه حیدری  

تلفات سنگین طالبان؛ در شبانه‌روز گذشته بیش از 200 جنگ‌جوی طالب کشته و زخمی شده‌اند

تلفات سنگین طالبان؛ در شبانه‌روز گذشته بیش از 200 جنگ‌جوی طالب کشته و زخمی شده‌اند

وزارت دفاع اعلام کرده است که در نتیجه حملات نیروهای ارتش بر طالبان در چندین ولایت در شبانه‌روز گذشته، 172 جنگ‌جوی این گروه کشته و 50 تن دیگر زخمی‌ شده‌اند.

در خبرنامه‌های جداگانه‌ای که امروز یک‌شنبه (6 سرطان/26 جون) از سوی وزارت این وزارت منتشر شده، گفته شده که در این حملات که در ولایات غزنی، ننگرهار، پروان، کاپیسا، ارزگان، قندهار، زابل و هلمند انجام شده‌اند، مقدار زیادی از سلاح و مهمات جنگ‌جویان گروه طالبان نیز به دست نیروهای ارتش افتاده است.

از جانب دیگر مقام‌های امریکایی تایید کرده‌اند که روز گذشته هواپیماهای بی‌سرنشین نیروهای نظامی این کشور نیز برخی از مواضع گروه طالبان را در ولایات کندز و بغلان هدف قرار دادند. یک مقام وزارت دفاع امریکا در گفتگو با فاکس‌نیوز گفته که در حملات این هواپیماها، شماری از جنگ‌جویان این گروه کشته و زخمی شده‌اند.

با این وجود جنگ‌جویان طالبان حملات خود بر شماری از ولسوالی‌ها در ولایات مختلف کشور را تشدید کرده‌اند. بر اساس گفته‌های منابع محلی، از روز گذشته بدینسو ولسوالی‌های چک و سیدآباد در میدان‌وردک، معروف و غورک در قندهار و رستاق در تخار، به تصرف این گروه درآمده است.

این درحالی است که وزارت‌های داخله و دفاع کشور گفته‌اند که سرکوب گروه طالبان در روزهای آینده، با شدت بیشتری ادامه خواهد یافت.