20 ژانویه 2021  
 نظیفه حیدری  

کشته و زخمی شدن ده‌ها طالب در هلمند

کشته و زخمی شدن ده‌ها طالب در هلمند

وزارت دفاع افغانستان از کشته شدن 21 تن از شورشیان وابسته به طالبان و زخمی شدن 14 تن دیگر از آنان در ولایت هلمند خبر می‌دهد. این تعداد از طالبان در ولسوالی‌های مارجه، ناوه و گرشک هلمند، کشته و زخمی شده‌اند.

این وزارت دقایقی پیش اعلام کرده است که گروهی از طالبان مسلح که امروز قصد حمله بر نیروهای دفاعی و امنیتی در ولسوالی‌های ناوه و گرشک هلمند را داشتند، از سوی قوای هوایی ارتش هدف قرار گرفته است. در نتیجه این حمله ده تن از شورشیان طالب کشته شده و 5 تن دیگر از آنان زخم برداشته‌اند.

در یک رویداد دیگر، طالبان مسلح بعد از ظهر امروز بر پاسگاه‌های ارتش در ولسوالی مارجه ولایت هلمند حمله کرده‌اند. دوزارت دفاع با تایید این رویداد گفته است که این درگیری با عقب نشینی طالبان پس از کشته شدن 11 تن از اعضای این گروه و زخمی شدن 9 تن دیگر از آنان پایان یافته است.

در چند روز گذشته، درگیری‌ها میان نیروهای امنیتی افغانستان و تروریستان طالب در ولایات مختلف به بلندترین حد خود رسیده است. صبح امروز وزارت دفاع افغانستان اعلام کرده بر اثر این درگیری‌ها در بیست و چهار ساعت گذشته، بیش از هفتاد طالب در چندین ولایت کشور کشته و زخمی شده‌اند و شماری از مخفیگاه‌های اعضای این گروه نیز تخریب شده است.