18 ژانویه 2021  
 عبدالله نصرت  

کشف و خنثی‌سازی ده‌ها حقله ماین از سوی ارتش در ولایات کندز و ارزگان

کشف و خنثی‌سازی ده‌ها حقله ماین از سوی ارتش در ولایات کندز و ارزگان

وزارت دفاع افغانستان اعلام کرده است که نیروهای ارتش از روز گذشته بدینسو، بیش از هفتاد حلقه ماین را در ولایات ارزگان و کندز کشف و خنثی کرده‌اند. این ماین‌ها در برخی از جاده‌های ولسوالی‌های «امام صاحب» و «گیزاب» در ولایات کندز و ارزگان از سوی تروریستان طالب جاسازی شده بودند.

برپایه اطلاعاتی که وزارت دفاع ارائه کرده است، نیروهای ارتش روز گذشته 56 حلقه ماین را که برای هدف قرار دادن افراد ملکی و نیروهای امنیتی در سرک‌های منتهی به ولسوالی گیزاب ارزگان جاسازی شده بودند، خنثی کرده‌اند.

نیروهای ارتش در یک عملیات دیگر در ولسوالی امام صاحب کندز، یک تونل زیرزمینی طالبان را نیز کشف و تخریب کرده‌اند. این تونل که 211 متر طول دارد، برای انجام حملات تروریستی استفاده می‌شده است.

وزارت دفاع با تایید این خبر گفته است که در جریان این عملیات که از سوی نیروهای کماندو راه‌اندازی شده بود، 20 حلقه ماین کشف و خنثی شده و مقداری از مهمات شورشیان طالب به دست این نیروها افتاده است. به گفته این وزارت، در این عملیات 6 قریه در شمال‌غرب ولسوالی امام‌ صاحب کندز، از وجود ماین‌های جاسازی شده، پاک شده‌اند.

اخیرا درگیری‌ها میان نیروهای امنیتی افغانستان و تروریستان وابسته به گروه طالبان، در سراسر این کشور افزایش یافته است. هم‌زمان، رویدادهای تروریستی مانند انفجار ماین‌های مقناطیسی و ترورهای هدفمند نیز در برخی ولایات افزایش یافته است.