17 ژانویه 2021  
 عبدالله نصرت  

آزمون رقابتی آموزگاران سوادآموزی در دایکندی برگزار گردید

آزمون رقابتی آموزگاران سوادآموزی در دایکندی برگزار گردید

وزارت معارف کشور از برگزاری آزمون رقابتی برای گزینش آموزگاران شایسته برای 20 بست آموزگاری سوادآموزی در ولایت دایکندی خبر داده است. این وزارت گفته است که در این آزمون که پیش از ظهر امروز برگزار شده، صدها تن از افراد واجد شرایط برای احراز این بست‌ها اشتراک کرده‌اند.
در اعلامیه‌ای که از سوی وزارت معارف کشور منتشر شده، آمده است که این آزمون تحت نظر کمیته امتحانات ولایتی، به‌صورت شفاف برگزار شده است. بر بنیاد اعلامیه، از میان 204 تن که در این آزمون اشتراک کرده‌اند، 20 تن براساس لیاقت و شایستگی‌ای که از خود نشان می‌دهند، استخدام خواهند شد.
فاطمه اکبری، معاون امور اجتماعی والی دایکندی در آغازین دقایق این آزمون به رسانه‌ها گفت که این آزمون به منظور شناسایی افراد شایسته و مسلکی و استخدام شفاف و عادلانه آن‌ها برگزار گردیده است.
زمرد حسینی، آمر سوادآموزای اداره معارف دایکندی نیز گفته است که سه درصد از این بست‌ها، به معلولین اختصاص داده شده است. بانو حسینی افزود، افرادی که گزینش می‌شوند، در کورس‌های سوادآموزی‌ای که در قالب برنامه “سیستم بهتر تعلیمی برای آینده افغانستان” در مرکز دایکندی و ولسوالی‌های کیتی، شهرستان و میرامور این ولایت راه‌اندازی می‌شوند، مشغول تدریس سوادآموزان خواهند شد.
دایکندی از ولایات محروم کشور است که ساکنان آن اهمیت ویژه‌ای به آموزش و پرورش می‌دهند. آموزش و پرورش در این ولایت در سالیان اخیر به‌رغم کمبود امکانات رشد چشمگیری داشته است.

پست مدرنیزم (2)
پست مدرنیزم (2)
9 جولای 2024