25 می 2024  
 ستاگیدیا  

جواد صفری؛ دروازه‌بان تیم ملی فوتسال کشور به تیم گیتی‌پسند ایران پیوست

جواد صفری؛ دروازه‌بان تیم ملی فوتسال کشور به تیم گیتی‌پسند ایران پیوست

محمد جواد صفری دروازه‌بان نخست تیم ملی فوتسال کشور، با تیم گیتی‌پسند اصفهان از تیم‌های لیگ برتری فوتسال ایران، قرارداد بست.

به نقل از خبرگزاری دولتی ایران – ایرنا، محمد حسین عراقی‌زاده، عضو هیئت مدیره باشگاه گیتی‌پسند، اذعان کرده است که صفری با نمایش درخشان در تیم ملی فوتسال افغانستان، یکی از دلایل اصلی صعود این تیم به جام جهانی 2024 ازبکستان بوده است.

جواد صفری سابقه حضور و بازی در تیم‌های “صداقت کابل” و “اتحاد هرات” و نیز “زندی بتن کلاردشت” و “رکن آذین خاورمیانه” در ایران را نیز در کارنامه دارد.

تیم ملی فوتسال افغانستان با درخشش کم‌نظیر، برای نخستین‌بار به جام ملت‌های آسیا راه یافت و با درخشش درین مسابقات، برای نخستین‌بار به دور حذف صعود کرد و با شکست دادن رقبا در بازی‌های پلی آف، برای اولین‌بار طعم صعود به جام جهانی را چشید و چهل میلیون شهروند افغانستانی را غرق در شادی و سرور کرد.

با پایان جام ملت‌های آسیا در تایلند، گفته می‌شد که سه تن از بازیکنان تیم ملی فوتسال افغانستان، پیشنهادهای را از تیم‌های اسپانیایی دریافت کرده بودند.

فوتسال از رشته‌های ورزشی جذابی است که در سالیان اخیر با استقبال بی‌سابقه‌ای در میان جوانان روبرو شده است و با توجه به زیربناهایی که توسط بخش خصوصی ایجاد شده است، رشد فزاینده و شگفت‌آوری را تجربه کرده است.

همچنین ادعا می‌شود که نهادهای ورزشی دولتی حمایت لازم و شایسته‌ای از تیم ملی فوتسال نداشته‌اند و این تیم با حمایت‌های مالی و تخنیکی و هزینه شخصی نصیر صداقت مدیر تیم به این جایگاه رسیده است.