13 آوریل 2024  
 ستاگیدیا  

تیم ملی فوتسال افغانستان و اولین حضور در جام ملت‌های آسیا

تیم ملی فوتسال افغانستان و اولین حضور در جام ملت‌های آسیا

ملی‌پوشان فوتسال افغانستان که برای نخستین‌بار جواز حضور در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا را کسب کرده‌اند، آخرین تلاش‌های شان را انجام داده اند تا بتوانند با آمادگی کامل و با برنامه حساب‌شده وارد این پیکارها شوند.

در مسیر برنامه‌های تدارکاتی که در ماه مارچ 2024 از سوی فدراسیون فوتبال کشور اعلام گردید، تیم ملی فوتسال کشور، اوایل سال نو هجری خورشیدی، در رقابت‌های بین‌المللی چهارجانبه تایلند اشتراک کرد و پس از انجام چهار بازی با تایلند میزبان، مالیزیا و استرالیا، به جایگاه سوم این بازی‌ها بسنده کرد.

دو بازی با میانمار که یک پیروزی و یک شکست را به دنبال داشت بخش دیگری از برنامه تدارکاتی تیم ملی فوتسال کشور بود که انجام شد. در ادامه شیران خراسان به محل برگزاری مسابقات جام ملت‌های آسیا یعنی تایلند بازگشتند تا ادامه روند را به پیش ببرند.

شاگردان مجید مرتضایی در ادامه بازی‌های تدارکاتی، تیم ملی فوتسال تایلند را با نتیجه 5 بر 3 از پیش رو برداشتند. برد 7 بر سه در برابر باشگاه چون بوری از باشگاه‌های لیگ فوتسال تایلند، دست‌آورد دیگری از شیران خراسان بود.  پیروزی 4 بر 2 در برابر تاجیکستان و دو مساوی در برابر عربستان و چین، آخرین بازی‌های تدارکاتی ملی‌پوشان فوتسال افغانستان بود.

و اینک شیران خراسان به ایستگاه نهایی رسیده‌اند؛ جایی که تا 4 روز دیگر مهم‌ترین رقابت فوتسال در سطح آسیا قرار است آغاز گردد. درین تورنمنت که قرار است از 17 تا 28 اپریل 2024 با حضور 16 تیم برتر آسیا در 4 گروه 4 تیمی در کشور تایلند برگزار گردد، افغانستان در گروه D با تیم‌های ایران، بحرین و کویت هم‌گروه شده است.

ملی پوشان فوتسال کشور قرار است روز 18 اپریل با ایران، 20 اپریل با کویت و 22 اپریل با بحرین بازی کند تا سرنوشت صعودکنندگان گروه مشخص گردد.

با توجه به درخشش خوبی که از تیم ملی فوتسال در سالیان اخیر مشاهده شده است، می‌توان گفت افغانستان می‌تواند درین رقابت‌ها شگفتی‌ساز ظاهر شود. شیران خراسان در گذشته توانسته‌اند بسیاری از کشورهایی که درین رقابت‌ها حضور دارند را شکست دهند. بنابرین امیدواری بسیاری وجود دارد که افغانستان بتواند به سادگی از گروه خویش صعود کند و به مراحل بالاتر رقابت‌ها برسد و در نهایت مقام شایسته‌ای را کسب نماید.