24 آوریل 2024  
 ستاگیدیا  

تیم ملی فوتسال افغانستان در کمال شایستگی از صعود بازماند

تیم ملی فوتسال افغانستان در کمال شایستگی از صعود بازماند

تیم ملی فوتسال افغانستان با پذیرفتن شکست در برابر تاجیکستان از صعود به دور نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا 2024 بازماند.

این بازی که امروز در دور یک چهارم نهایی این رقابت‌ها در بانکوک تایلند برگزار گردید، در حالی با نتیجه 2 بر 1 به سود تیم ملی تاجیکستان پایان یافت که شیران خراسان در طول بازی شایستگی‌های زیادی از خود به نمایش گذاشتند و در کل خیلی سرتر از حریف خود بودند. تیم ملی تاجیکستان بازی را با قدرت آغاز کرد و بازی را در دقایق نخست در اختیار داشت، اما این بازیکنان شایسته افغانستان بودند که خیلی زود نبض بازی را در اختیار گرفته و حریف خود را تحت فشار قرار دادند. با این‌وجود این تیم تاجیکستان بود که گل نخست بازی را در نیمه اول به ثمر رساند تا افغانستان با شکست به رختکن برود. در نیمه دوم بازی، بازهم بازیکنان افغانستان با ارائه یک نمایش عالی، گل تساوی را وارد دروازه تاجیکستان کرده و بار دیگر همه چیز را برابر کردند.

در حالی که در سراسر بازی، افغانستان فرصت‌های زیادی را داشت، اما بازیکنان این تیم نتوانستند از هیچ‌یکی ازین فرصت‌ها استفاده کرده و راه پیروزی شان را هموار کنند. به نظر می‌رسد بازیکنان ما درین بازی زیر فشار روانی بالایی قرار داشتند و به همین دلیل قدرت تمرکز شان را با حد زیادی از دست داده بودند، و الا اگر کمی بیشتر دقت می‌کردند، افغانستان می‌توانست با اختلاف سه تا چهار گل تاجیکستان را از پیش رو برداشته و با اقتدار به مرحله بعدی برسد.

بازی در وقت‌های قانونی با نتیجه یک بر یک به پایان رسید و به وقت‌های اضافه کشانیده شد.

بدشانسی و کم‌دقتی بازیکنان تیم ما ادامه داشت تا این‌که بر اثر بی‌تجربگی و فشار ناشی از بازی، تعداد خطاهای بازیکنان افغانستان به عدد شش رسید و یک پنالتی به عنوان تحفه به تاجیکستان تقدیم و تبدیل به گل دوم این کشور گردید. در ادامه با این‌که در دقایق آخر بازی، یکی از بازیکنان تاجیکستان با گرفتن کارت قرمز از بازی اخراج شد، اما تیم افغانستان نتوانست ازین فرصت استفاده کرده و بازی را به تساوی بکشاند. در نهایت بازی با همان نتیجه دو بر یک به نفع تاجیکستان خاتمه یافت، تا افغانستان از رسیدن به مرحله بعد محروم گردد.

این در حالیست که افغانستان هنوز هم شانس صعود به جام جهانی را دارد. با توجه به این‌که ازبکستان به عنوان میزبان جام جهانی آینده به‌گونه مستقیم صعود کرده است، یکی از چهار سهمیه آسیا درین رقابت‌های مهم، باید از مجرای برگزاری بازی‌های پلی‌آف به این بازی‌ها راه یابد. این مهم حالا ممکن شده است، زیرا ازبکستان ویتنام را شکست داده است.