26 آوریل 2024  
 ستاگیدیا  

شیران خراسان و یک گام دیگر تا جام جهانی فوتسال

شیران خراسان و یک گام دیگر تا جام جهانی فوتسال

تیم ملی فوتسال کشور در ادامه درخشش‌های خیره‌کننده، تیم ملی فوتسال عراق را با نتیجه 5 بر 3 مغلوب کرد و یگ گام دیگر به جام جهانی 2024 ازبکستان نزدیک‌تر شد.

بازی با عراق در چهارچوب مرحله پلی‎‌آف جام ملت‌های آسیا برگزار شد و در آن افغانستان با گل‌های مهران غلامی (دو گل) اکبر کاظمی، فرزاد محمودی و محمد جواد صفری به پیروزی رسید تا در آخرین بازی با برنده ویتنام و قرغیزستان روبرو شود.

بازی در نیمه اول با نمایش خوب از سوی بازیکنان افغانستان آغاز شد و در نهایت این نیمه با نتیجه 4 بر 2 به سود کشور مان پایان یافت، اما با شروع نیمه دوم، تیم عراق که متحول شده بود، توپ و میدان را در اختیار گرفت و ضمن آن‌که یک گول به ثمر رسانید و فاصله را به حداقل رسانید، افغانستان را تحت فشار شدید قرار داد تا بتواند بازی را به تساوی بکشاند و در صورت امکان گل پیروزی را نیز وارد دروازه افغانستان نماید، اما به هدف نرسید و در نهایت از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

در آخرین دقیقه بازی که بازیکنان عراق در پی وارد کردن فشار مضاعف بر افغانستان بودند و با پنج بازیکن در زمین ما حضور داشتند، محمد جواد صفری دروازه‌بان شایسته افغانستان با مهار ضربه بازیکن عراق و در اختیار گرفتن توپ، با یک ضربه دقیق، گل پنجم کشور مان را به ثمر رسانید تا حساب کار 5 بر 3 شود و پیروزی دیگری برای افغانستان به ارمغان آید.

قرار است فردا آخرین بازی مرحله پلی‌آف جام ملت‌های آسیا میان افغانستان و یکی از تیم‌های ویتنام یا قرغیزستان برگزار گردد تا تکلیف آخرین تیم صعودکننده به جمع چهار تیم برتر رقابت‌ها مشخص گردد.

قبلا شیران خراسان با قبول شکست در برابر تاجیکستان از صعود به نیمه‌نهایی بازی‌ها بازمانده بود، اما با پیروزی ازبکستان به عنوان میزبان جام جهانی فوتسال 2024، کشور ما شانس شرکت در بازی‌های پلی آف را بدست آورد و در نخستین گام، عراق را از پیش رو برداشت، تا یک‌بار دیگر شانس خود برای آفتخارآفرینی را بیازماید و به دنبال اولین صعود به جام ملت‌های آسیا و اولین صعود از مرحله گروهی به مرحله حذفی، به دنبال کسب افتخار اولین صعود به جام جهانی نیز باشد.

پست مدرنیزم (2)
پست مدرنیزم (2)
9 جولای 2024