5 ژوئن 2023  
 ستاگیدیا  

سنگ تهداب یک مرکز فرهنگی- تجارتی ویژه زنان در بامیان گذاشته شد

سنگ تهداب یک مرکز فرهنگی- تجارتی ویژه زنان در بامیان گذاشته شد

سنگ تهداب یک مرکز تجارتی، فرهنگی و تفریحی مخصوص زنان به نام«باغ فامیلی» امروز در دشت عیسی خان مرکز بامیان گذاشته شد.

دفتر مطبوعاتی والی بامیان عصر امروز، 15 جوزا در خبرنامه‌ای گفته است این مجموعه به هزینه ۵۶میلیون افغانی با حمایت مالی کمیشنر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان(UNHCR)  ساخته می‌شود.

به نقل از این خبرنامه، یک مرکز آموزش‌های فنی- حرفوی، بیست دکان، محیط سبز و پارک تفریحی شامل این مجموعه است که تا آخر امسال به بهره برداری می‌رسد.

عبدالله سرحدی، والی ولایت بامیان در محفل گشایش این مرکز گفته است که همه نهادهای داخلی و بین‌المللی می‌توانند با اطمینان کامل و با حفظ بی‌طرفی و عدم جانبداری از تعلقات قومی و سمتی پروژه‌های انکشافی و زیربنایی شان را تطبیق کنند.

آقای سرحدی تاکید کرده است که با افتتاح این مجموعه تجارتی و تفریحی، فعالیت زنان تجارت‌پیشه و صنعت‌کار ولایت بامیان چند برابر رشد خواهد داشت.

از سوی دیگر، یومیکو تاکاشیما، معاون اول کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان افغانستان نیز گفته است که کار اعمار دیوار اطراف این مرکز تجارتی و فرهنگی سال قبل تکمیل شده است و سایر بخش‌های آن تا آخر سال جاری میلادی کامل خواهد شد.

سنگ تهداب یک مرکز فرهنگی- تجارتی ویژه زنان در بامیان گذاشته شد عکس: دفتر مطبوعاتی والی بامیان

در همین حال امان‌الله امان، رییس شهرسازی و مسکن بامیان گفته است که با این مرکز یک محیط مناسب و مصئون برای تجارت و تفریح زنان ایجاد می‌شود.

دفتر مطبوعاتی والی بامیان گفته که برای این مجموعه تفریحی- تجارتی نه جریب زمین اختصاص یافته که طرح و دیزاین آن از سوی تیم تخنیکی و انجنیران ریاست شهرسازی و مسکن ولایت بامیان آماده شده است.

انتظار می‌رود با تاسیس این مرکز زمینه رشد بیشتر تجارت زنان فراهم شود و سهولت بهتری برای فعالیت آنها در بامیان بوجود بیاید.