7 آگوست 2023  
 جعفرعلی خوارزمی  

رویارویی شاگرد و استاد؛ نخستین جام برای توپچی‌های آرسنال به‌دست آمد

رویارویی شاگرد و استاد؛ نخستین جام برای توپچی‌های آرسنال به‌دست آمد

باشگاه فوتبال آرسنال در دیداری جذاب و تماشایی موفق شد در ضربات پنالتی، باشگاه منچسترسیتی را شکست دهد و عنوان «کامیونیتی شیلد» را از آن خود کند.

به گزارش رسانه‌های ورزشی، منچسترسیتی و آرسنال شام گذشته از ساعت ۶:۳۰ در ورزشگاه «ومبلی» لندن دیدار «کامیونیتی شیلد» را برگزار کردند.

نیمه‌ی نخست طوری که انتظار می‌رفت جذاب و تهاجمی نبود و موقعیت‌های چندان خطرناکی بالای دروازه‌ها ایجاد نشد. تلاش‌های آرسنال در دقیقه‌های ۲۵ و ۴۰ و منچسترسیتی در دقیقه‌ی آخر نتیجه نداد و دو تیم به تساوی در نیمه نخست رضایت دادند.

کول پالمر که جای هالند را در ترکیب گرفته بود در دقیقه ۶۴ با یک ضد حمله دروازه آرسنال را باز کرد. هم‌چنان، وقت‌‌های اضافه برای آرسنال اقتصادی تمام شد و تروساد در دقیقه ۹۰+۱۱ تواست دروازه سیتی را باز کند. بدین ترتیب، بازی به تساوی کشید‌.

با این تساوی، کار به ضربات پنالتی کشانده شد و تمام بازی‌کنان آرسنال پنالتی را به گل تبدیل کردند. دیبروینه تزسیتی پنالتی را خارج از چارچوب فرستاد و پنالتی رودری توسط رمزدیل دروازه‌بان آرسنال دفع شد تا به این ترتیب رویای شش‌گانه‌ی گواردیولا از بین برود و آرسنال و آرتتا به نخستین جام این فصل برسند.