15 ژوئن 2024  
 ستاگیدیا  

سیلاب در بامیان، خسارات گسترده‌ای برجا گذاشت

سیلاب در بامیان، خسارات گسترده‌ای برجا گذاشت

جاری شدن سیلاب در بخش‌هایی از ولایت بامیان، باعث بارآمدن خسارات سنگین مالی گردید.

دفتر مطبوعاتی اداره ولایت بامیان، با ارسال خبرنامه‌ای به رسانه‌ها، نوشته است که عصر روز جمعه گذشته، قریه‌های قطارسم از مربوطات ولسوالی سیغان و گلستان در مرکز بامیان، شاهد سرازیر شدن سیلاب سنگین بوده است که در نتیجه حدود 60 راس مواشی تلف گردیده‌اند، 205 جریب زمین زراعتی و 6 کیلومتر کانال آب زراعتی کاملا از بین رفته‌اند، 12 باب منزل مسکونی به گونه قسمت تخریب و در حدود 26 کیلومتر سرک مواصلاتی از ناحیه قطارسم از سوخته چنار در ولسوالی سیغان تخریب گردیده و رفت‌وآمد موترهای تیز رفتار نیز درین مسیر ناممکن شده است.

خبرنامه می‌افزاید که مسئولین محلی در ساحه حضور یافته و واسطه‌های گیرمانده در سیلاب را نجات داده‌اند.

بربنیاد خبرنامه، مولوی عبدالله سرحدی والی بامیان به مسئولین نهادهای ذیربط به شمول ریاست مبارزه با رویدادهای طبیعی، ریاست هلال احمر و ریاست فواید عامه بامیان دستور داده است تا به صورت فوری اقدام نموده و در کنار توزیع کمک‌های فوری غذایی و البسه به سیلاب‌زدگان، در خصوص پاک‌کاری و ترمیم ساحات تخریب‌شده راه‌های مواصلاتی و کانال‌های زراعتی نیز تدابیر لازم را روی دست گیرند.

افغانستان در سال روان شاهد سیلاب‌های گسترده‌ای بوده است که در اثر آن خسارات و تلفات انسانی زیادی به وجود آمده است. ولایت بامیان نیز ازین پدیده طبیعی در امان نبوده و متحمل خسارات گوناگون شده است.

پست مدرنیزم (2)
پست مدرنیزم (2)
9 جولای 2024  
(1)پست‌مدرنیزم
(1)پست‌مدرنیزم
5 جولای 2024