26 ژوئن 2024  
 ستاگیدیا  

سیلاب ویران‌گر در بامیان؛ هفت کشته و ده مفقود

سیلاب ویران‌گر در بامیان؛ هفت کشته و ده مفقود

سیلاب‌های شدید در چندین ولسوالی ولایت بامیان، تلفات و خسارات زیادی برجا گذاشت.

دفتر مطبوعاتی ولایت بامیان، با نشر خبرنامه‌ای گفته است که قریه‌های دزدان‌چشمه، هزارچشمه و پودینه‌تو در ولسوالی یکاولنگ نمبر1، امروز سه شنبه 5 سرطان 1403 شاهد سرازیر شدن سیلاب‌های شدید بوده‌اند که در اثر آن تا اکنون 7 تن جان باخته‌ و 10 تن دیگر از ساکنین محل، مفقود شده‌اند. عملیات جستجوی مفقودشدگان و پاک‌کاری مسیرهای مواصلاتی این محلات، ادامه دارد.

بر بنیاد خبرنامه، درین رویداد، 35 راس مواشی از ساکنین محل تلف گردیده و در کنار آن، زمین‌های زراعتی، منازل مسکونی و راه‌های مواصلاتی در ساحات یادشده نیز تخریب شده‌اند.

مولوی عبدالله سرحدی والی ولایت بامیان که خود در محل رویداد رفته، اطمینان داده است که در زودترین فرصت ممکن، هیئتی از سوی حکومت محلی توظیف می‌گردد تا ضمن بررسی خسارات وارده و شناسایی سیلاب‌زدگان، کمک‌های مالی و غذایی را به آنان توزیع نماید.

در همین حال، دفتر مطبوعاتی ولایت بامیان، از جاری شدن سیلاب در ولسوالی‌های کهمرد، پنجاب و ورس ولایت بامیان نیز خبر می‌دهد.

این اداره نوشته است که بر اثر بارش باران شدید و سرازیر شدن سیلاب در این سه ولسوالی، خسارات هنگفتی ببار آمده است که تخریب مسجد، منازل مسکونی، زمین‌ها و کانال‌های زراعتی، حاصلات زراعتی و چشمه‌های آب و تلف‌شدن مواشی را شامل می‌گردد.

والی ولایت بامیان به مقامات محلی این ولسوالی‌ها هدایت داده است تا به‌گونه فوری در خصوص پاک‌کاری مساجد، خانه‌های مسکونی، سرک‌ها، کانال‌های زراعتی، چشمه‌های آب و مزارع اقدام نمایند.

ولایت بامیان همانند بسیاری از دیگر مناطق کشور، در بهار سال روان، شاهد بارش باران‌های شدید و جاری شدن سیلاب‌های ویران‌گر بوده که خسارات و تلفات زیادی را به همراه داشته است.

پست مدرنیزم (2)
پست مدرنیزم (2)
9 جولای 2024