29 دسامبر 2020  
 ستاگیدیا  

سرازیر شدن برف‌کوچ در دایکندی؛ ۴ کودک جان باختند

سرازیر شدن برف‌کوچ در دایکندی؛ ۴ کودک جان باختند

اعضای شورای ولایتی دایکندی، از جان باختن چهار کودک در نتیجه سرازیر شدن برف‌کوچ در منطقه “خارزار” ولسوالی کیتی این ولایت خبر می‌دهند.
غیرت علی جواهری، عضو شورای ولایتی دایکندی به رسانه‌ها گفته است که این کودکان زمانی زیر برف‌کوچ شدند که می‌خواستند به یک مرکز آموزشی زمستانی بروند.
آقای جواهری می‌گوید که یازده کودک دیگر، از این برف‌کوچ جان به سلامت برده و آسیبی ندیده‌اند.
او هم‌چنان تایید کرده است که راه‌های مواصلاتی شماری از ولسوالی‌های این ولایت در نتیجه برف‌باری‌های اخیر مسدود شده‌اند. به گفته این عضو شورای ولایتی دایکندی، این راه‌ها از دو روز بدینسو مسدود‌اند و تا هنوز اقدامی در راستای بازگشایی آن‌ها صورت نیافته است‌.
دایکندی از ولایات برف‌گیر در مرکز کشور است. بارش سنگین برف و سرازیر شدن برف‌کوچ‌ در این ولایت، همه‌ساله راه‌های مواصلاتی شماری از ولسوالی‌های این ولایت که حتا در تابستان نیز دشوارگذر هستند را برای مدت طولانی مسدود می‌سازد.
این موضوع، در کنار آن‌که باعث می‌شود تا شماری از بیماران به دلیل محدودیت شدید دسترسی به خدمات درمانی از بین بروند، موجب افزایش چندبرابری بهای مواد غذایی و سوختی می‌گردد؛ چیزی تا کنون از افراد فقیر در برخی نقاط این ولایت قربانی‌های زیادی گرفته است.