8 آگوست 2023  
 راحله سلطانی  

یک گروه شش‌نفری سارقان در بامیان متلاشی شد

یک گروه شش‌نفری سارقان در بامیان متلاشی شد

فرماندهی امنیه بامیان تایید کرده که در پی بازجویی از دو تن که هفته گذشته به اتهام سرقت وسایط نقلیه بازداشت شده بودند، روز گذشته چهار تن دیگر از شرکای آنان نیز شناسایی و از ساحه «شهیدان» مرکز این ولایت دست‌گیر شده‌اند.

خوانی رسا، سخن‌گوی این فرماندهی، بعدازظهر امروز به ستاگیدیا گفت که تحقیقات مدیریت مبارزه با جرائم جنایی این نهاد از این افراد جریان دارد تا در صورتی که افراد دیگری با آنان هم‌دست باشند نیز بازداشت شوند.

رسا افزود که این گروه شش‌نفری چندی پیش با کرایه‌گیری یک موتر نوع «پاسو» به بهانه سفر به بند امیر، در ساحه «دشت غجور»، راننده آن را تهدید کرده و سند خرید موتر را از او گرفته بودند. او افزود که این افراد در بازار «شهیدان» متواری شده و پس از آن راننده موضوع را به حوزه چهارم امنیتی گزارش داده است.

به گفته سخنگوی فرماندهی امنیه بامیان، ابتدا یکی از اعضای این گروه که همه از ساکنان منطقه «شهیدان» هستند، از مرکز این ولایت بازداشت شده و فردی از شرکای خود را معرفی کرد که در پوشش زنانه در میدان وردک شناسایی و دست‌گیر گردید.

آمار سرقت وسایط نقلیه و دست‌برد به منازل مسکونی، از چندی به این‌طرف در مناطق مختلف به ویژه مرکز بامیان، افزایش چشم‌گیری داشته است. هم‌زمان، طی روزهای اخیر گزارش‌های بیشتری از بازداشت سارقان در بامیان منتشر شده است. بربنیاد آمار ارائه‌شده از سوی فرماندهی امنیه بامیان، تنها در دو روز گذشته، 9 تن در پیوند به موارد سرقت در این ولایت بازداشت شده‌اند.