19 دسامبر 2023  
 ستاگیدیا  

تعویق دوباره تصمیم‌گیری در مورد کرسی افغانستان در سازمان ملل

تعویق دوباره تصمیم‌گیری در مورد کرسی افغانستان در سازمان ملل

مجمع عمومی سازمان ملل متحد، روز گذشته پیشنهاد کمیته اعتباردهی این سازمان در خصوص تعویق تصمیم‌گیری در مورد کرسی افغانستان و بررسی اعتبارنامه نماینده این کشور را تایید کرده است.

این کمیته در گزارش خود آورده است که پیش از این نامه‌های جداگانه‌ای را در تاریخ‌های 25 آگست و 17 سپتامبر سال جاری میلادی به ترتیب از سوی سرپرست نمایندگی دائمی افغانستان در سازمان ملل و وزارت خارجه حکومت سرپرست دریافت کرده است که در آن‌ها، دو تن خود را نماینده افغانستان در هفتادوهشتمین مجمع سازمان ملل معرفی کرده‌اند.

بر بنیاد این گزارش، وزارت خارجه حکومت سرپرست، سهیل شاهین را به حیث نماینده افغانستان در سازمان ملل معرفی کرده است.

برخی رسانه‌ها گزارش داده‌‌اند که تصمیم‌گیری در مورد تعویق تعیین سرنوشت کرسی افغانستان، بدون رای‌گیری در کمیته اعتبار دهی، تصویب شده است.

با تایید این تصمیم از سوی مجمع عمومی سازمان ملل، نصیراحمد فایق، سرپرست نمایندگی فغانستان در سازمان ملل، هم‌چنان به‌عنوان نماینده این کشور در سازمان ملل به کار خود ادامه خواهد داد.

پس از سقوط حکومت پیشین، این دومین بار است که سازمان ملل تصمیم‌گیری در مورد کرسی این کشور در این سازمان را به تعویق می‌اندازد. کمیته اعتبار دهی این سازمان، سال گذشته نیز اتخاذ تصمیم در مورد کرسی کشورهای افغانستان و میانمار را به تعویق انداخته بود.

پست مدرنیزم (2)
پست مدرنیزم (2)
9 جولای 2024