26 ژوئن 2024  
 ستاگیدیا  

ببرهای آبی به نیمه‌نهایی جام جهانی راه یافتند

ببرهای آبی به نیمه‌نهایی جام جهانی راه یافتند

تیم ملی کریکت افغانستان که در مرحله نخست بازی‌های جام جهانی بیست‌آوره کریکت، با سه پیروزی و یک شکست به جمع هشت تیم برتر مسابقات پیوسته بود، درین مرحله با کسب دو پیروزی و یک شکست، به نیمه‌نهایی این مسابقات راه یافت.

موفقیت افغانستان در مرحله یک‌چهارم نهایی با پیروزی بر تیم قدرت‌مند آسترالیا که قهرمانی در جام جهانی پنجاه‌آوره سال گذشته را در کارنامه دارد، بدست آمد.

بازی با آسترالیا که در ورزشگاه سنت وینسنت در جزایر وست‌ایندز برگزار گردید، ابتدا با توپ‌زنی افغانستان آغاز گردید و این تیم با از دست دادن شش بازیکن خود در بیست آور، ۱۴۸ امتیاز را بدست آورد، در مقابل اما استرالیا با از دست دادن تمام بازیکنانش تنها ۱۲۷ دوش را کسب کرد.

گلب‌الدین نایب ستاره تیم ملی افغانستان درین بازی درخشان ظاهر شد و به تنهایی توانست با بیرون کردن بازیکنان اصلی تیم حریف، نتیجه را به نفع افغانستان رقم بزند.

ببرهای آبی، در مرحله یک‌چهارم نهایی، با وجود آنکه در نبرد نخست در برابر تیم پرقدرت هند مغلوب گردیده بودند، اما با غلبه بر آسترالیا به مصاف بنگلادش رفت و این تیم را نیز با اقتدار تمام شکست داد.

درین بازی، ابتدا افغانستان توپ‌زنی را آغاز کرد و پس از بیست آور، 115 دوش را بعنوان هدف برای تیم بنگلادش تعیین کرد. در مقابل، تیم بنگلاش با از دست دادن تمام بازیکنان خویش، نتوانست به هدف تعیین‌شده برسد و با تفاوت 8 دوش، شکست خورد.

نوین‌الحق و راشد خان هر کدام با گرفتن چهار ویکت، ستاره‌های درخشان افغانستان درین بازی بودند. فضل حق فاروقی و گلبدین نایب نیز هر کدام یک ویکت تیم مقابل را گرفتند و سهم بارزی در پیروزی افغانستان داشتند.

با توجه به شکست آسترالیا در برابر هند، افغانستان پس از هند در جایگاه دوم گروه خویش قرار گرفت و برای نخستین‌بار در تاریخ، به نیمه نهایی جام جهانی بیست آوره 2024 راه پیدا کرد.

برای راه‌یابی به فینال رقابت‌ها، قرار است تیم ملی کشورمان، در نیمه نهایی در مقابل آفریقای جنوبی قرار گیرد.

پست مدرنیزم (2)
پست مدرنیزم (2)
9 جولای 2024  
(1)پست‌مدرنیزم
(1)پست‌مدرنیزم
5 جولای 2024