8 آوریل 2024  
 ستاگیدیا  

نوزده تن از زندانیان محبس بامیان آزاد شدند

نوزده تن از زندانیان محبس بامیان آزاد شدند

به مناسبت فرارسیدن عید سعید فطر، به تعداد 19 زندانی به شمول 4 زن از محبس مرکزی ولایت بامیان آزاد شدند.

بخش مطبوعات اداره ولایت با نشر خبرنامه‌ای نوشته است که امروز دوشنبه 20 حمل 1403، این زندانیان بر اساس فرمان شیخ هبت‌الله آخندزاده به مناسبت فرارسیدن عید سعید فطر، طی مراسم رسمی با حضور مقامات محلی ولایت، از زندان مرکزی بامیان رها شدند.

خبرنامه همچنان آورده است که در حبس و مجازات 11 تن دیگر از زندانیان، از یک‌ماه الی یک‌سال تخفیف آمده است.

به نقل از خبرنامه، مولوی عبدالله سرحدی والی بامیان ضمن یادآوری اینکه امارت اسلامی خواستار اصلاح جامعه می‌باشد، خطاب به زندانیان رهاشده گفته است: “هدف نظام امارت اسلامی، از زندانی ساختن، تنبیه شما نبوده، بلکه برای اصلاح شما و عبرت دیگران بوده است و از اینکه شما شامل عفو عمومی رهبر امارت اسلامی شدید، همه ما خورسند و خوشحال هستیم.”

والی بامیان همچنان از زندانیان آزادشده خواسته است تا تلاش کنند که الگوی خوبی برای جامعه و دیار خود باشند و برای اصلاح اشخاص نامطلوب بکوشند.

بربنیاد معلومات خبرنامه، این زندانیان به جرایم مختلف از سوی نهادهای امنیتی بازداشت شده بودند و هر کدام از 4 ماه الی 2 سال را در زندان سپری کرده بودند.

هزاران تن از زندانیان زندان‌های مختلف در افغانستان، بر اساس فرمان شیخ هبت‌الله آخندزاده به مناسبت عید سعید فطر، رها گردیده و به آغوش خانواده و جامعه برگشته‌اند.