30 مارس 2024  
 ستاگیدیا  

مجاهد: “افراد دخیل در منازعه غور به محاکمه نظامی می‌روند”

مجاهد: “افراد دخیل در منازعه غور به محاکمه نظامی می‌روند”

ذبیح‌الله مجاهد سخن‌گوی حکومت سرپرست در تماس با رسانه‌ها گفته است که افراد دخیل در رویداد غور محاکمه نظامی می‌شوند. او گفته است که این منازعه میان دو فامیل صورت گرفته و افرادی از نیروهای امنیتی نیز بدون آن‌که ارگان‌های عدلی و قضایی را در جریان قرار دهند، مداخله کرده‌اند.

آقای مجاهد بدون آن‌که از متهمین نام ببرد، تاکید کرده است که این نظامیان به محکمه نظامی ولایت غور سپرده شده و رویداد تحت تعقیب و پیگیری قرار دارد.

در روزهای اخیر، ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود که در آن افراد مسلح دختری را با زور و اجبار با خود می‌برند و در میان فریادهای زنان، مردی با چوب زنی را می‌زند.

گفته می‌شود که این رویداد در یکی از روستاهای ولسوالی پسابند ولایت غور اتفاق افتاده است.

منابع محلی به رسانه‌ها گفته‌اند که یک دختر هفده‌ساله از روی اجبار، به عقد شاه ولی از افراد محلی حکومت سرپرست درآورده شده است. منابع می‌افزایند که منازعه بر سر مهریه عروس بوده است. این دختر قبلا نیز مجبور به ازدواج شده اما به دلیل عدم پرداخت مهریه از سوی داماد، به خانه پدرش برگردانده شده بود.

برخورد نادرست و دخالت خارج از حیطه صلاحیت مقامات حکومتی در بعضی از مسایل، امری است که گاهی از سوی شهروندان مورد انتقاد قرار می‌گیرد.