7 آگوست 2023  
 ذبیح‌الله حیدری  

برگزاری رقابت‌های کیک‌بوکسینگ؛ بامیانِ میزبان در جایگاه قهرمانی ایستاد

برگزاری رقابت‌های کیک‌بوکسینگ؛ بامیانِ میزبان در جایگاه قهرمانی ایستاد

رقابت‌های کیک‌بوکسینگ که تحت نام «جام دوستی» با اشتراک ورزش‌کارانی از 4 ولایت کشور در بامیان برگزار شده بود، روز گذشته با قهرمانی ورزش‌کاران بامیانی به‌عنوانان میزبانان این رقابت‌ها پایان یافت.

بربنیاد خبرنامه‌ منتشرشده از سوی آمریت تربیت بدنی بامیان، در این رقابت‌ها 36 ورزش‌کار از ولایات کابل، کاپیسا، دایکندی و بامیان اشتراک داشتند و در رده‌های سنی مختلف به مصاف هم‌دیگر رفتند.

در خبرنامه آمده است که ورزش‌کاران ولایات کابل و کاپیسا، به ترتیب مقام‌های دوم و سوم این رقابت‌ها که در استدیوم ورزشی روح‌الله نیکپا در مرکز بامیان راه‌اندازی شده بود را به‌دست آورده‌اند.

جوانان بامیان در دوهه گذشته، رشد چشم‌گیری در عرصه ورزش داشته‌اند. ورزش‌کاران این ولایت بارها در مسابقات ملی و بین‌المللی برگزارشده در رشته‌های مختلف، موفق به کسب مقام قهرمانی شده‌اند. در عین حال، این ولایت در این مدت، همواره مسابقات ملی و بین‌المللی ورزشی در چندین رشته را میزبانی کرده است.

با این وجود، ورزش‌کاران بامیان تا کنون از کمبود امکانات رنج می برند. اکثر باشگاه‌های ورزشی این ولایت تجهیزات لازم برای آموزش حرفه‌ای ورزش‌کاران و فراهم‌سازی زمینه تمرینات برای آنان را در اختیار ندارند.