6 فوریه 2024  
 ستاگیدیا  

پولیس کابل حکم جلب سید عیسی حسینی مزاری را صادر کرد

پولیس کابل حکم جلب سید عیسی حسینی مزاری را صادر کرد

با صدور حکم رسمی جلب، سید عیسی حسینی مزاری رئیس مرکز فرهنگی تبیان از سوی فرماندهی پولیس کابل به اداره پولیس فرا خوانده شد.

این حکم بر اثر شکایت و اقامه دعوا از سوی جمع زیادی از شهروندان ساکن در غرب کابل از سید عیسی مزاری اصدار یافته است. شکایتی که ریشه در اظهارات بحث برانگیز و جنجالی دو ماه پیش او مبنی بر موجودیت 960 فاحشه خانه و 500 کلیسا در غرب کابل دارد.

درین حکم، اداره مبارزه با جرایم جنایی پولیس کابل، از سید مزاری خواسته است تا ساعت 9 صبح روز چهارشنبه 18 دلو 1402، به حوزه ششم امنیتی شهر کابل حاضر شود، در غیر آن حق شکایت را نخواهد داشت.

شکایت‌نامه جمعی شهروندان غرب کابل بر علیه سید عیسی حسینی مزاری، از سوی شورای علما، شورای وکلای گذر، انجمن جوانان غرب کابل و ملاامامان این ساحه نوشته شده و آنان سید عیسی مزاری را متهم به “قذف” و “افترا” کرده و از قوه قضائیه امارت اسلامی خواسته‌اند تا ضمن جاری ساختن حد شرعی بر او، نهادهای تبیان، خبرگزاری صدای افغان (آوا) و سایر فعالیت‌های او را متوقف و مسدود کنند.

در بخشی ازین شکایت‌نامه آمده است که برخلاف ادعاهای مطرح‌شده توسط حسینی مزاری، بیشترین مدارس دینی، دفاتر مراجع تقلید و آیات عظام، کلاس‌های قرآنی و نزدیک به 600 مسجد در ساحه غرب کابل وجود و فعالیت دارند.

پیش ازین آیت‌الله واعظ‌زاده بهسودی از مراجع تقلید شیعیان در افغانستان نیز در گردهمایی در غرب کابل، از ادعاها و اتهامات سید حسینی مزاری یادآوری کرده و در حضور مقامات طالبان، از نهادهای مسئول خواسته بود تا حد شرعی را بر او جاری سازند.

این که کار محاکمه فرد متهم به کجا خواهد رسید و چه عواقبی برای او به دنبال خواهد داشت، در روزهای آینده مشخص خواهد شد. با توجه به اینکه گفته می‌شود حسینی مزاری از افراد نزدیک و مورد حمایت دولت جمهوری اسلامی ایران است، ممکن است دخالت مقامات ایرانی را نیز در روزهای آینده شاهد باشیم؛ امری که می‌تواند دخالت سیاسی ایران درین پرونده را به همراه داشته باشد.

پست مدرنیزم (2)
پست مدرنیزم (2)
9 جولای 2024