19 ژانویه 2021  
 نظیفه حیدری  

وزارت دفاع: در 24 ساعت گذشته بیش از 100 طالب در چندین ولایت کشته و زخمی شده‌اند

وزارت دفاع: در 24 ساعت گذشته بیش از 100 طالب در چندین ولایت کشته و زخمی شده‌اند

وزارت دفاع افغانستان می‌گوید که در شبانه‌روز گذشته 63 تن از «تروریستان طالب» در درگیری با نیروهای ارتش در چندین ولایت کشته و 48 تن دیگر از اعضای این گروه زخمی شده‌اند. در این درگیری‌ها 4 تن از سربازان ارتش در کندز نیز جان‌باخته‌اند.

وزارت دفاع افغانستان صبح امروز در صفحه فیسبوک خود اعلام کرده است که این شمار از «شورشیان وابسته به گروه طالبان»، پس از حمله بر مواضع ارتش و آتش‌باری متقابل نیروهای امنیتی در ولایات زابل، قندهار، بادغیس، کندز، بلخ و بدخشان کشته و زخمی شده‌اند.

این وزارت گفته است که در یک رویداد دیگر،  یک کارخانه بزرگ ساخت ماین در قندهار که مربوط به گروه طالبان می‌شود در عملیاتی که از سوی نیروهای ارتش راه‌اندازی شده بود، تخریب و منهدم گردیده و 13 حلقه ماین که در جاده‌های ولسوالی ژیری این ولایت جاسازی شده بود، از سوی این نیروها خنثی شده است.

طالبان پس از آغاز گفتگوهای این گروه با دولت افغانستان که دور دوم آن چندی پیش در قطر آغاز شده است، حملات خود بر نظامیان افغانستان را در چندین ولایت کشور تشدید کرده‌اند. در بیشتر این حملات، تلفات سنگینی بر این گروه وارد شده است. تنها در یک هفته گذشته، صدها تن از شورشیان وابسته به طالبان در چندین ولایت کشور کشته و زخمی شده‌اند.