24 مارس 2024  
 ستاگیدیا  

گلبدین حکمتیار وادار شد تا خانه و دفترش را ترک کند

گلبدین حکمتیار وادار شد تا خانه و دفترش را ترک کند

بر بنیاد گزارش‌های نشرشده در رسانه‌ها، گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی افغانستان، وادار شده است تا خانه و محل کار خویش در شهر کابل را ترک گفته و به محل دیگری نقل مکان دهد.

کریم امین، یکی از اعضای رهبری حزب اسلامی افغانستان در گفتگو با رسانه‌ها گفته است که آقای حکمت‌یار از سوی نیروهای امنیتی حکومت سرپرست مجبور شده است تا خانه و محل کارش را ترک گفته و به جای دیگری برود.

در حالی که قبلا گزارش‌هایی مبنی بر محاصره شدن خانه آقای حکمتیار دست‌به‌دست می‌شد، آقای امین این خبر را تکذیب کرد، اما افزود که تصمیم بر آن شد تا امیر حزب اسلامی به مکان دیگری منتقل شود.

گفته می‌شود حکومت سرپرست ادعا دارد که زمین خانه و دفتر کاری آقای حکمتیار متعلق به وزارت دفاع افغانستان می‌باشد و باید مسترد گردد.

گزارش‌هایی نیز وجود دارد که نیروهای امنیتی پس از ورود به محل اقامت حکمتیار، تسلیحات، وسایط نقلیه و اسناد موجود درین‌جا را نیز جمع‌آوری کرده‌اند.

آقای حکمتیار از افرادی است که پس از سال‌های جنگ و درگیری با حکومت‌های گذشته، در نهایت طی توافقی به کابل برگشت، اما پس از سقوط نظام، کشور را ترک نکرد و به حمایت از حکومت سرپرست پرداخت.