20 آگوست 2023  
 فریبا هاشمی  

افزایش رویدادهای جاده‌ای در بامیان؛ ده‌ها تن تنها در یک هفته کشته و زخمی شده‌اند 

افزایش رویدادهای جاده‌ای در بامیان؛ ده‌ها تن تنها در یک هفته کشته و زخمی شده‌اند 

فرماندهی امنیه بامیان اعلام کرده است که در نتیجه وقوع 9 رویداد جاده‌ای در مناطق مختلف این ولایت در یک هفته گذشته، 22 تن زخمی شده و 2 تن دیگر جان باخته‌اند.

بربنیاد اعلامیه‌های منتشرشده از سوی این فرماندهی، زخمی‌های این رویدادها که در ولسوالی‌های شیبر، یکه‌ولنگ و مرکز بامیان رخ داده‌اند، شامل 16 مرد و 6 زن می‌شوند و جان‌باختگان نیز مشمول یک 1 کودک و 1 پسر جوان هستند.

 در این اعلامیه‌ها گفته شده که تمامی زخمیان این تصادف‌ها برای درمان به شفاخانه ولایتی مرکز بامیان منتقل شده و از وضعیت صحی خوبی برخودارند.

فرماندهی امنیه بامیان، دلایل این رویدادها را بی‌احتیاطی رانندگان، غیرمعیاری بودن برخی جاده‌ها و عوارض تخنیکی برخی وسایط نقلیه عنوان کرده‌اند.

بامیان از ولایات توریستی است که همه ساله میزبان حضور گردشگران پرتعدادی است. هم‌زمان با آغاز فصل گردشگری در این ولایت، آمار رویدادهای جاده‌ای در آن نیز افزایش می‌یابد. این رویدادها در سال جاری در تناسب با سال‌های پیش در قم بیشتری رخ داده‌اند.

از آغاز فصل تابستان تا کنون ده‌ها رویداد جاده‌ای در ساحات مختلف بامیان رخ داده‌اند که در نتیجه‌ آن ده‌ها تن کشته و زخمی شده‌اند.