29 ژانویه 2021  
 ستاگیدیا  

ثبت 69 مورد جدید ابتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته در کشور

ثبت 69 مورد جدید ابتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته در کشور

وزارت صحت عامه کشور گفته است که در شبانه‌روز گذشته، 1790 نمونه مشکوک ابتلا به کرونا را آزمایش کرده است. این وزارت تایید کرده که از میان این نمونه‌ها، نتیجه آزمایش 69 مورد، مثبت تشخیص گردیده است.

بر بنیاد اطلاعات ارائه‌شده از سوی وزارت صحت، این تعداد موارد مثبت ابتلا به کرونا در ولایات کابل، هرات، قندهار، بلخ، ننگرهار، پکتیا، بغلان، قندوز، میدان‌وردک، بدخشان، کاپیسا، لغمان، خوست، ارزگان و سرپل به ثبت رسیده است. بدین ترتیب، شمار کل افراد مبتلا به کرونا در کشور به 55 هزار و 8 نفر افزایش یافته است.

اطلاعات وزارت صحت عامه نشان می‌دهند که با جان باختن 1 بیمار مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته در کابل، رقم قربانیان این ویروس در افغانستان به 2 هزار و 400 نفر رسیده است. این وزارت هم‌چنان تعداد بیماران بهبودیافته را پس از بهبودیابی 23 بیمار در ولایات کابل، قندهار، بلخ، پکتیا و بدخشان در شبانه‌روز گذشته را 47 هزار و 606 تن اعلام کرده است.

وزارت صحت عامه پیشتر اعلام کرده بود که روند ابتلا به کرونا در کشور سیر نزولی اختیار کرده است. این وزارت گفته بود که تا شش ماه آینده، زمینه واکسینه شدن 20 درصد از شهروندان کشور در برابر این ویروس را فراهم خواهد ساخت.