27 ژانویه 2021  
 ستاگیدیا  

در 24 ساعت گذشته 8 بیمار مبتلا به کرونا در افغانستان جان باخته‌اند

در 24 ساعت گذشته 8 بیمار مبتلا به کرونا در افغانستان جان باخته‌اند

وزارت صحت عامه کشور اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته 8 بیمار مبتلا به کرونا در ولایات کابل، هرات، کندز، کنر و خوست جان خود را از دست داده‌اند. آمار مرگ‌ومیر  ناشی از ابتلا به کرونا روز گذشته در افغانستان به صفر رسیده بود.

این وزارت، امروز چهارشنبه (8 دلو) با انتشار خبرنامه‌ای گفته است که در 24 ساعت گذشته 1729 نمونه مشکوک ابتلا به کرونا را نیز در چندین ولایت مورد آزمایش قرار داده است. از میان این نمونه‌ها نتیجه 37 مورد، مثبت تشخیص تشخیص شده است.

بر بنیاد خبرنامه، این تعداد موارد مثبت در ولایات کابل، هرات، قندهار، ننگرهار، بغلان، پروان، نیمروز، میدان‌وردک، کنر، فاریاب، خوست و پکتیکا به ثبت رسیده است. با ثبت این موارد، شمار افراد مبتلا به کرونا از اوایل شیوع در افغانستان تا کنون به 54 هزار و 891 نفر رسیده است.

وزارت صحت عامه هم‌چنان از بهبودیابی 90 بیمار مبتلا به کرونا در ولایات کابل، هرات، ننگرهار، کندز و سرپل در شبانه‌روز گذشته خبر داده است. بدین ترتیب شمار مجموعی بیماران بهبودیافته تا امروز به 47 هزار و 549 تن و تعداد قربانیان افراد جان‌باخته در سراسر کشور به 2 هزار و 398 تن افزایش یافته است.

این درحالیست که وزارت صحت عامه کشور روز گذشته اعلام کرد که شیوع ویروس کرونا و میزان ابتلا به آن در کشور کاهش یافته است.