8 فوریه 2021  
 نظیفه حیدری  

کرونا در افغانستان؛ ابتلای 27 تن و مرگ یک بیمار در 24 ساعت گذشته

کرونا در افغانستان؛ ابتلای 27 تن و مرگ یک بیمار در 24 ساعت گذشته

وزارت صحت عامه کشور اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته 1900 نمونه مشکوک ابتلا به ویروس کرونا را در چندین ولایت آزمایش کرده است. از این میان، نتیجه 27 مورد، مثبت تشخیص گردیده است.

براساس خبرنامه‌ای که امروز دوشنبه (20 دلو/8 فبروری) از سوی این وزارت منتشر شده، آمده است که موارد جدید در ولایات کابل، هرات، قندهار، بلخ، ننگرهار، بادغیس، کاپیسا، لغمان و غور ثبت شده است. با ثبت این موارد، شمار کل افراد متبلا به کرونا در کشور به 55 هزار و 386 تن افزایش یافته است.

به گفته وزارت صحت عامه، با مرگ 1 بیمار مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته در هرات، شمار قربانیان این ویروس در کشور از نخستین روزهای شیوع آن تا کنون به 2 هزار و 414 نفر رسیده است.

این وزارت هم‌چنان ضمن خبر دادن از بهبودیابی 19 تن در شبانه‌روز گذشته در کابل، رقم بیمارانی که تا کنون بهبود یافته‌اند را 48 هزار و 42 تن اعلام کرده است.

آمارهای وزارت صحت عامه نشان می‌دهند که ابتلا به ویروس کرونا در کشور کاهش یافته است. این درحالی است که روز گذشته نخستین محموله واکسین کرونا که در هند ساخته شده است، از سوی سفارت این کشور در کابل به دولت افغانستان تحویل داده شد. این محموله شامل 500 هزار دوز واکسین کرونا است که با آن 250 هزار نفر در کشور با اولویت‌دهی به کارمندان مراکز درمانی، در برابر ویروس کرونا واکسینه خواهند شد.