26 ژانویه 2021  
 محمدامان احمدی  

کاهش ابتلا به کرونا در افغانستان؛ آمار مرگ در شبانه‌روز گذشته صفر شده است

کاهش ابتلا به کرونا در افغانستان؛ آمار مرگ در شبانه‌روز گذشته صفر شده است

وزارت صحت عامه افغانستان گفته است که در 24 ساعت گذشته 1928 نمونه مشکوک ابتلا به ویروس کرونا را آزمایش کرده که از این میان، نتیجه 104 نمونه، مثبت تشخیص شده است.

این وزارت بعد از ظهر امروز سه‌شنبه (7 دلو) اعلام کرد که موارد جدید ابتلا به کرونا در ولایات کابل، هرات، قندهار، بلخ، ننگرهار، نیمروز، میدان‌وردک، بادغیس، هلمند، لغمان، کنر، غور، فراه، خوست و پکتیکا ثبت شده است. با ثبت این موارد، شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در افغانستان به 54 هزار و 854  نفر افزایش یافته است.

براساس اطلاعاتی که وزارت صحت عامه ارائه کرده است، در شبانه‌روز گذشته آمار مرگ ناشی از ابتلا به ویروس کرونا به صفر رسیده است. با این وجود، شمار مجموعی قربانیان این ویروس در کشور به 2 هزار و 390 تن و رقم بهبودیافتگان با بهتر شدن وضعیت صحی 94 تن در ولایات بلخ، کابل و کندز در 24 ساعت گذشته، به 47 هزار و 359 نفر رسیده است.

وزارت صحت عامه امروز هم‌چنان بعد از ظهر امروز  امروز از کاهش آمار ابتلا به کرونا در کشور خبرداده است. به گفته این وزارت، در آینده نزدیک 20 درصد از شهروندان کشور با اولویت‌دهی به کارمندان مراکز درمانی واکسین کرونا را دریافت خواهند کرد.