24 ژانویه 2021  
 نظیفه حیدری  

جان باختن 8 بیمار مبتلا به کرونا در شبانه‌روز گذشته در افغانستان

جان باختن 8 بیمار مبتلا به کرونا در شبانه‌روز گذشته در افغانستان

وزارت صحت عامه کشور از جان باختن 8 تن بیمار مبتلا به کرونا در ولایات کابل، هرات، ننگرهار، غور و فاریاب در شبانه‌روز گذشته خبر داده است. این وزارت در این مدت، 1593 نمونه مشکوک ابتلا به کرونا را نیز آزمایش کرده که از این میان نتیجه 77 نمونه، مثبت تشخیص شده است.

بر بنیاد اطلاعات ارائه‌شده از سوی وزارت صحت عامه، موارد تازه ابتلا به کرونا در ولایات کابل، هرات، قندهار، ننگرهار، تخار، پکتیا، بغلان، بدخشان، هلمند، لغمان، کنر، فاریاب، جوزجان، ارزگان و نورستان شده است. بدین ترتیب، شمار کل افراد مبتلا به ویروس کرونا در کشور به 54 هزار و 672 نفر رسیده است.

وزارت صحت عامه تایید کرده است که شمار قربانیان ویروس کرونا از ابتدای شیوع آن در افغانستان تا کنون، به 2 هزار و 386 تن و رقم بهبودیافتگان با بهبودیابی 355 بیمار در ولایات کابل، هرات، قندهار، ننگرهار، پکتیا، تخار، کندز، بدخشان، لغمان، هلمند و غور در 24 ساعت گذشته، به 47 هزار و 298 نفر افزایش یافته است.

این درحالیست که گونه‌های جهش‌یافته ویروس کرونا که شیوع آن چندی پیش در مناطقی از انگلستان و افریقا آغاز شد، به سرعت در حال انتشار به دیگر کشورهای جهان است.