21 ژانویه 2021  
 عبدالله نصرت  

جان باختن 7 تن از بیماران مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته در افغانستان

جان باختن 7 تن از بیماران مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته در افغانستان

وزارت صحت عامه تایید کرده است که در شبانه‌روز گذشته، 7 تن از افراد مبتلا به کرونا در ولایات ‌کابل، هرات، ننگرهار، کندز و فاریاب جان باخته‌اند. این وزارت هم‌چنان از تشخیص 80 مورد جدید ابتلا به این ویروس در چندین ولایت خبر داده است.

موارد تازه ابتلا به کرونا در ولایات کابل، هرات، قندهار، ننگرها، بغلان، میدان وردک، غزنی، لوگر، بدخشان، لغمان، کاپیسا، پنجشیر، کنر و فاریاب ثبت شده‌اند. در این مدت 1866 نمونه مشکوک ابتلا به کرونا نیز در سراسر کشور از سوی وزارت صحت عامه آزمایش شده است.

با ثبت موارد جدید، شمار کلی افراد مبتلا به کرونا در افغانستان،  به 54 هزار و 483  نفر رسیده است. هم‌زمان شمار افراد بهبودیافته با بهبودیابی 128 بیمار در 24 ساعت گذشته در ولایات کابل، هرات، قندهار، ننگرهار، کندز، کاپیسان، کنر، پنجشیر، خوس، فاریاب، زابل، و پکتیکا به 46 هزار و 877 نفر و شمار قربانیان این ویروس به 2 هزار و 370 تن افزایش یافته است.

شیوع ویروس کرونا اخیرا در برخی از نقاط افغانستان از جمله چند کلان‌شهر آن شدت گرفته است. در این مدت، صدها تن به این ویروس مبتلا شده‌اند. با این حال تمامی محدودیت‌ها بر گشت‌وگذار در این کشور رفع شده و حتا اماکن مزدحمی مانند مراکز آموزشی و تحصیلی به تعطیلی خود پایان داده‌اند.