16 ژانویه 2021  
 نظیفه حیدری  

در 24 ساعت گذشته، 3 بیمار مبتلا به کرونا در افغانستان جان باخته‌اند

در 24 ساعت گذشته، 3 بیمار مبتلا به کرونا در افغانستان جان باخته‌اند

وزارت صحت عامه کشور مرگ 3 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در ولایات کابل، بلخ و خوست در 24 ساعت گذشته را تایید کرده است. این وزارت از شناسایی 46 مورد مثبت ابتلا به این ویروس در این مدت نیز خبر داده است.

بر بنیاد اطلاعات ارائه‌شده از سوی وزارت صحت عامه، موارد جدید ابتلا به کرونا در ولایات هرات، کابل، پکتیا، هندهار، پنجشیر، نیمروز، خوست، پکتیکا و سرپل به ثبت رسیده است. این اطلاعات نشان می‌دهند که این وزارت در شبانه‌روز گذشته، 1341 نمونه مشکوک به ابتلا به کرونا را در این ولایات مورد آزمایش قرار داده است.

با ثبت موارد جدید، شمار مجموعی افراد مبتلا به کرونا ویروس در افغانستان از ابتدای شیوع آن تا کنون، به 53 هزار و 981 تن افزایش یافته است. آمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به این ویروس نیز به  2 هزار و 339 تن رسیده و رقم بهبود یافتگان با ثبت 31 مورد جدید در 24 ساعت گذشته در ولایات کابل، قندهار، بلخ، خوس و زابل، به 45 هزار و 465 تن افزایش رسیده است.

شمار قربانیان ویروس کرونا در افغانستان در حالی افزایش یافته که برخی دیگر از کشورها، شاهد شیوع نوع جدیدی از این ویروس هستند. گفته شده است که این نوع از ویروس کرونا نیز مرزهای افغانستان نزدیک شده است، چیزی که نگرانی جدی وزارت صحت عامه و شهروندان کشور را برانگیخته است.